Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Cīravas bebru taku

CĪRAVAS MEŽAPARKS. Lēnu pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem un aktīvākas atpūtas piekritējiem Cīravas Mežaparkā ir izveidotas vairākas pastaigu takas ar soliņiem un tiltiņiem.

 

Lielākā daļa taku ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos līkumus un bebru nedarbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes.

 

LEĢENDU TAKA. Atstājot automašīnu pie Cīravas luterāņu baznīcas, pa ceļam uz Mežaparku var baudīt sešus koktēlniecības darbus “Leģendu takā”. 2018. gada vasarā Cīravas pils parkā (~7 ha) norisinājās koktēlniecības simpozijs “Cīravas Parka leģendas”, kurā piedalījās vairāki Latvijas tēlotājmākslas pārstāvji un tika radīta koka skulptūru taka ar brīvi pieejamiem mākslas darbiem. Skulptūras veidotas no vējā aplauztiem un izkaltušiem ošiem, nemainot to dabisko novietojumu.

 

BEBRU TAKA. 2016. gadā šeit tika atklāta “Bebru taka”, kura sevišķi patiks bērniem, jo tajā ik pēc posma uzstādīti dažādi atrakciju elementi – trošu tiltiņš, kāpšanas sienas, šūpoles, mazi skatu tornīši, āra lasītavas un spēles, piknika vieta u.c.

 

SKAŅĀ TAKA. Taka izveidota un atklāta 2018. gadā. Takas garumā, dažādās vietās izvietoti Latvijā līdz šim nebijuši skanoši mākslas vides objekti, kuri ir izgatavoti no metāla, un ar tiem ir iespējams radīt skaņas. Mākslas objektu autori ir Armands Vecvanags un Jēkabs Voļatovskis. Projekts „Skaņu radošu vides objektu izgatavošana un uzstādīšana Cīravas Mežaparkā” realizēts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Aizputes novada pašvaldības atbalstu.

 

SIENĀŽU TAKA. 2019. gada pavasarī, pateicoties “LESJOFORS” kompānijas aktīvajiem darbiniekiem ar ģimenēm un Cīravas pašvaldības darbiniekiem tika iztīrīta un labiekārtota vēl viena Mežaparka daļa. Tika uzstādīti vairāki aktīvās atpūtas objekti, tiltiņš un soli ar atkritumu urnām. Tā kā aktīvās atpūtas objekti ir veidoti uz atsperēm, tad jaunā taka tika nodēvēta par ”Sienāžu taku’’.

 

MAKŠĶERNIEKU TAKAS JEB NESKARTĀS DABAS TAKAS. Vairākos Durbes upes krastu līkumos izveidotas pastaigu takas neskartās dabas burvības cienītājiem.

 

(Takas nav piemērotas bērnu ratiņiem, ratiņkrēsliem un velosipēdiem.)

www.cirava.lv

 

 

Garums: 4 km

 

Marķējums: Marķēta ar speciālām norādēm – bebrs uz koka stabiņiem

 

Veids: Lokveida

 

Bebru taka atrodas Cīravas Mežaparkā. Tā ir lokveida, 4km gara dabas taka, kas ved caur skaistu, jauktu koku mežu gar Durbes upes līčiem. Taka sevišķi patiks bērniem, jo tajā ik pēc posma uzstādīti dažādi atrakciju elementi – trošu tiltiņš, kāpšanas sienas, šūpoles, mazi skatu tornīši, āra lasītavas, atpūtas laukumiņi u.c.

 

Mežaparkā ievērosiet daudz dažādus putnus. Pils parkā, pa ceļam uz Mežaparku, izvietotas koka skulptūras ar skaistiem kokgriezumiem. Mežaparkā papildus iespējams pastaigāties arī pa Makšķernieku takām, kas ved gar Durbes upes krastu un Skaņo taku, kurā 1 km garā posmā izvietoti Latvijā līdz šim vienīgie skaņu radoši mākslas vides objekti no metāla – “Taures – svilpes”, “Skanošās kastes”, “Zvangs”, “Meža arfa” u.c.

www.kurzemesregions.lv

Cīravas bebru takas apmeklējums 2020. gada 4. maijā

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu