Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kokneses dabas parks

Starp atjaunoto muižas ansambli un Kokneses pilsdrupām atrodas Kokneses parks. Šī ir koknesiešu un pilsētas viesu iemīļota atpūtas vieta. Zem parka atrodas viduslaiku Kokneses drupas, kas glabā sevī senās Hanzas pilsētas laika liecības un stāstus par Kokneses agrāko varenību un nozīmīgajiem tirdzniecības ceļiem. Vēstures mīļotājus te iepriecinās parkā apskatāmie zviedru laiku riņķa krusti un čuguna lielgabali, Kokneses pilsdrupas, Otrā pasaules karā kritušo apbedījumi, kā arī piemiņas akmens “Pērses meitene”, kas uzstādīts Pērses krastā, netālu no vietas, kur līdz 1966. gadam atradās slavenais Pērses ūdenskritums.

 

Veidots1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Parka platība ir 18 ha. Ir saglabājusies mežaparka josla Pērses kreisajā krastā, centrālais masīvs, kā arī apstādījumi gar estrādi un II Pasaules karā kritušo kapiem. Sastopamas vairākas introducēto un aizsargājamo augu sugas.
www.mammadaba.lv

 

Koknese, ar Daugavas krastu, kas ir krāšņs jebkurā gadalaikā, ir nozīmīga kultūrvēsturiska vieta, kā arī ievērojams tūrisma centrs. Ciemiņus un tūristus īpaši saista plašais Kokneses parks ar reti sastopamajiem kokiem un savvaļas puķēm, ar senajām pilsdrupām, ar daudziem citiem vēstures un kultūras pieminekļiem.

 

1209. gadā bīskaps Alberts te lika bijušās senlatviešu koka pils vietā uzcelt mūra pili. Ziemeļu kara laikā, 1701. gadā, sakši atkāpjoties pili uzspridzina, un tā vairs netika atjaunota. Līdz 1966. gadam pilsdrupas atradās augstu kalnā, bet būvējot Pļaviņu HES ūdenskrātuvi, tās pamatus appludināja Daugavas un Pērses ūdeņi.
www.irlaiks.lv

 

Parks, kas veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Šī ir koknesiešu un pilsētas viesu iemīļota atpūtas vieta. Parkā atrodas viduslaiku Kokneses pilsdrupas, kas glabā sevī senās Hanzas pilsētas laika liecības un stāstus par Kokneses agrāko varenību un nozīmīgajiem tirdzniecības ceļiem. Parkā pie vidusskolas atrodas atjaunotā strūklaka „Fauna galva”, kas 20. gs. trīsdesmitajos gados atradās netālu no leģendārā appludinātā Pērses ūdenskrituma, kura vietu upes krastā iezīmē J. Zihmaņa akmens skulptūra „Pērses meitene”. Parkā atradīsiet koktēlnieku – brāļu Aigara un Ivara Rūrānu veidoto skulptūru „Pūcīte” un „Sams”, kā arī tēlnieka Ģ. Burvja veidoto 11 m augsto koka skulptūru „Mūžībai” un tējas namiņu – lapeni. Vēstures mīļotājus te iepriecinās parkā apskatāmie zviedru laiku riņķa krusti un čuguna lielgabali, Otrā pasaules karā kritušo apbedījumi.
turisms.wix.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu