Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Papes ezera taka

Dabas taka aicina jūs 32 km garā pārbaudījumā apkārt Papes ezeram. Takas sākums atrodas pie Papes kanāla Papes ciemā, kur atrodas takas maršruta apraksts ar karti.

Ceļā redzēsiet dažādus apskates objektus: putnu novērošanas torni, putnu slēpni, Paurupi un Līgupi, bebraini, palieņu pļavu, svētbirzi un Ezerskolas upurakmeni, Papes polderu pļavas, melnalkšņu, priežu un egļu mežus, ornitoloģisko staciju un Papes bāku. Varēsiet pavadīt laiku ezera piekrastē izveidotajās atpūtas vietās, baudīt ainavu un dabu. 

 

Dabas taku vislabāk iziet kājām vai izmantojot kalnu velosipēdu, jo atsevišķi takas posmi ezera D un Z daļā pavasarī un rudenī ir mitri.
www.pdf-pape.lv

 


Taka ved apkārt Papes ezeram. Pats ezers ir aizaugošs lagūnas tipa ezers ar sāļūdens veģetāciju. Ļoti sekls, tā vidējais dziļums ir 0,5m. Ceļā redzēsiet  dažādus apskates objektus: putnu novērošanas torni, putnu slēpni, Paurupi un Līgupi, bebraini, palieņu pļavu, svētbirzi un Ezerskolas upurakmeni, Papes polderu pļavas, melnalkšņu, priežu un egļu mežus, ornitoloģisko staciju un Papes bāku.

Taka neved gar pašu ezera krastu, taču to ir iespējams apmeklēt pēc vēlēšanās, kādā posmā nedaudz novirzoties no takas. Sevišķi ieteicams apmeklēt savvaļas zirgu un tauru ganības, kas ir viens no ievērojamākajiem apskates objektiem ceļā (biļetes iespējams iegādāties informācijas kioskā pie ieejas). Šeit iespējams arī piekļūt ezera krastam, kas atver skatam patiesi iespaidīgu sirreālu ainavu.

 

Apmeklējot visus apskates objektus takas ceļā, faktiskais takas garums ir ~36km. Tāpēc izvēlieties piemērotus, ērtus apavus, lai izturēto garo distanci. Atsevišķi takas posmi ezera dienvidu un ziemeļu daļā pavasarī un rudenī ir mitri. Atkarībā no sezonas var būt daudz odu un dunduru, ieteicams attiecīgi saģērbties un nodrošināties ar pretinsektu līdzekļiem.
www.kurzemesregions.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu