Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Veco Ozolāju taka

3,1 km no Kandavas, Mācītājmuiža, Kandavas pagasts, Kandavas novads

 

Aiz Mācītājmājas ēkas sākas taka, garums ~900m, kura ved pa stāvo senās Abavas krasta nogāzi līdz bioloģiski vērtīgajām pļavām tās tagadējos krastos. Tur ir arī īpaša vieta – Vecie Ozolāji, kur upes ielokā jau pirms gandrīz 100 gadiem mīlējuši pulcēties kandavnieki, lai spēlētu teātri brīvdabā, lai atzīmētu skolas sākšanos vai noslēgumu. Projekta laikā izveidotas kāpnes un divas platformas, lai pastaigu mīļotāji saudzētu stāvo nogāzi, no kuras mīl izlauzties avoti. Projekts realizēts, lai aizsargātu tās dabas vērtības, kas te ir, un ļautu priecāties par gleznainajiem Abavas upes krastiem un dabas parku Abavas senleja.

 

Interesanti: kāpnēm 191 pakāpiens.

 

Piezīmes: Staigājama bez ieejas maksas.

visitkandava.lv

 

 

Vecie Ozolāji izsenis ir bijusi iecienīta kandavnieku pastaigu un atpūtas vieta, kas atrodas starp Kandavu un Kandavas Mācītājmuižu. 20. gadsimta 20.–30.gados te notikušas teātra izrādes, koncerti, zaļumballes. Te bijusi arī vietējo skautu pulcēšanās vieta. Un tikai vēlāk radās tagadējā „Ozolāji” – brīvdabas estrāde Kandavas puses kultūras pasākumiem.

 

Veco Ozolāju taka meklējama pie Kandavas Mācītājmuižas. Tā ir 1,2 km gara un ved pa stāvo senās Abavas krasta nogāzi līdz bioloģiski vērtīgajām pļavām tās tagadējos krastos. Taka nosaukumu ieguvusi no Vecajiem Ozolājiem, kur upes ielokā jau pirms gandrīz 100 gadiem mīlējuši pulcēties kandavnieki, lai spēlētu teātri brīvdabā, lai atzīmētu skolas sākšanos vai noslēgumu.

 

Takā izveidotas kāpnes un divas skatu platformas, lai pastaigu mīļotāji saudzētu stāvo nogāzi, no kuras mīl izlauzties avoti, un ļautu priecāties par gleznainajiem Abavas upes krastiem un dabas parku "Abavas senleja". Esot takā, varat pārbaudīt vai kāpnes joprojām veido 191 pakāpiens!

visittukums.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu