Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Spīķeru promenāde (Rīga)

Spīķeru promenāde atrodas Daugavas labajā krastā posmā no Dzelzceļa līdz Salu tiltam. Tā tika atklāta 2013. gada 1. augustā, pēc tam kad bija noslēgušies Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas darbi.

Lai sakārtotu šo teritoriju, projekta gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotās garāžas, nomainīti 6,5 km elektrības kabeļu, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads 1,2 km garumā, lietus kanalizācijas sistēma 2,3 km garumā. Veicot labiekārtošanas darbus, tika veidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 m garumā, uzstādīti 52 puķu podi. Objekta teritorijā iestādīti vairāki simti koku, krūmu un ziedu stādu. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Gar Daugavas krastu izbūvēts veloceliņš.

Projektam piesaistīts finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) 2,55 miljonu latu apjomā, Rīgas domes līdzfinansējums 2,75 miljonu latu apjomā un pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļi 120 000 latu apjomā. Darbus būvobjektā veica uzņēmumu apvienība "Merks – Saldus ceļinieks"
lv.wikipedia.org


Rekonstruētā Daugavas labā krasta promenāde posmā starp Dzelzceļa tiltu un Salu tiltu tika atklāta 2013. gada 1. augustā.

Gar Daugavas krastu vienā līmenī ar Krasta ielas brauktuvi līdz Salu tiltam izbūvēts 1,2 kilometrus garš veloceliņš un atjaunota promenāde, bet Spīķeru kvartāla rekonstrukcijas darbu gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotās garāžas, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads, lietus kanalizācija, elektroinstalācija.

Spīķeru kvartāla revitalizācijas projekta gaitā Rīga ieguvusi mākslas un kultūras organizācijām pievilcīgu teritoriju, kā arī iedzīvotājiem un tūristiem publiski pieejamu kultūras, izglītības un atpūtas telpu.

Labiekārtojot promenādi, izveidots betona konstrukcijas skeitparks, bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 metru garumā, uzstādīti 52 puķu podi. Objektā iestādīts ap 60 lielu koku - kļavas, liepas un vītoli, 230 dažādu sugu krūmi, 740 ziemciešu puķu stādi. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu