Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Liepājas ostas promenāde

Osta un Tramvaja (Hanzas) tilts, [19--] www.zudusilatvija.lv

Liepājas Vecās Ostmalas promenāde

Padomju gados te bija slēgta zona. Šobrīd Promenāde ir izveidojusies par jauku pastaigu vietu dienā un atraktīvu nakts dzīves centru vakara stundās.

No Promenādes paveras burvīgs skats uz ostas piestātnēm, kuģiem un jahtām. Ostas promenādi rotā Dzintara pulkstenis. Tas veidots no apmēram 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003. gadā notikušajā akcijā „Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā!". Dzintara pulkstenis simboliski skaita Liepājas pilsētā labi pavadīto laiku!

Promenādē atrodas mūzikas klubs „Fontaine Palace" un divas no jaunākajām un vislielāko arhitektu un dizaineru ievērību guvušajām viesnīcām: „Hotel Fontaine Royal" ierīkota pārbūvētā padomju laiku ēkā, un tās interjerā Ēģiptes zelts un greznība sajaucas ar padomju betona brutalitāti, savukārt dizaina viesnīca „Promenade Hotel" ir izveidota, pārbūvējot senu ostas spīķeri. Viesnīcas „Promenade Hotel" vestibilā iekārtota ļoti jauka mākslas galerija. Iesakām apskatīt!

Promenādē izvietota arī taktilā karte, kas iepazīstina ar ostu un apkārtējo apbūvi.
liepaja.travel/lv

Pēc ARHIS ARHITEKTI izstrādātā projekta 2014. gadā tika pabeigta Liepājas Vecās ostmalas promenādes sākuma daļas rekonstrukcija – atjaunots 2002. gadā uzbūvētais gājēju tiltiņš. To tagad papildina iespaidīgs 12m garš metālā veidots makets uz betona pamatnes, kurā atainota tirdzniecības kanālam pieguļošā pilsētas apbūve.

Pēdējā laikā jūtami pamainījusies šīs vietas apkārtne – pa kreisi no tiltiņa redzama eleganti rekonstruētā dizaina viesnīca PROMENADE HOTEL, pa labi – ekscentriskā FONTAINE ROYAL pasaule, bet tieši pretī iespaidīgs būvlaukums ar jaunās koncertzāles aprisēm. Bet toreiz, pirms 12 gadiem, šis tiltiņš bija pirmais publiskais objekts kādreiz (padomju režīma laikā) slēgtajā teritorijā.
www.arhis.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu