Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lielupes krasta promenāde

Lielupes krasta promenāde izveidota 2009–2010. gadā Lielupes labā krasta aizsargdambja posmā no dzelzceļa tilta līdz Rīgas ielai. No promenādes paveras neierasts skats uz Jelgavas panorāmu. Tā ir lieliska atpūtas vieta gan Jelgavas iedzīvotājiem, gan viesiem. Šeit izveidota arī Jelgavas pilsētā vienīgā oficiālā peldvieta, vasaras sezonā darbojas kafejnīca.

Uz 5 metrus augstā Lielupes labā krasta aizsargdambja izveidota apmēram kilometru gara promenāde gājējiem un riteņbraucējiem ar noejas kāpnītēm līdz upei un soliņiem, iestādītas lapu koku un krūmu alejas. Šeit ierīkota pilsētas oficiālā pludmale, bērnu spēļu laukums, velosipēdu novietnes.  Gar celiņa malām uzstādīts apgaismojums, promenāde ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Promenādes galā uzstādīta Kārļa Īles skulptūra “Sirdsputns”.

Savukārt peldvietā pie Lielupes ir izvietotas laipas, ģērbtuves, kā arī norobežojošās sienas un soliņi. Lielupē tika uzstādītas bojas un bonas, kas norobežos bērnu peldvietu. Pludmalē izvietota glābšanas dienesta ēka, divi informācijas stendi, uzstādītas ceļa un navigācijas zīmes. Pie pludmales novietotas trīs pārvietojamām tualetes, no kurām viena ir paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un atkritumu konteineri.

Lielupes labā krasta ainaviskā sakārtošana notika projekta "Lielupes gultnes tīrīšana un Lielupes labā krasta aizsargdambja posmā no dzelzceļa tilta līdz Rīgas ielai atjaunošana" ietvaros, kuru iesāka 2009. gadā.

Projekta laikā tika nodrošināta vairāk nekā 110 hektāru lielas apdzīvotas teritorijas aizsardzība no applūšanas, kā arī veikta Lielupes gultnes attīrīšana no rūpnieciskajiem sanesumiem un nosēdumiem.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu