Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kandavas vecpilsētas promenāde

Promenādi caurvij strauts, kuru daiļo akmeņainas malas un 7 tiltiņi, kas aicināt aicina jaunlaulātos. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus ir septiņi tilti.

Teritorijā ir divi bērniem domāti spēļu laukumi ar dažādām šūpolēm un citādām aktīvās atpūtas vietām.

Te ir piemērota atpūtas vieta iedzīvotājiem un vilinoša iebraucējiem. Var rīkot koncertus.

Vēsturiski lielākā daļa šīs vietas netika izmantota. Tā bija purvaina un nepiemērota apbūvei. Nelielā daļā Promenādes pirms izbūves atradās spēļu laukums. Turpat pagājušā gadsimta sākumā bija iekopts sakņu dārzs. Kopš 2012. gada vasaras Promenādē ir Eiropas valstu celiņš. Bruģakmens plāksnēs iegravēts Eiropas mazo pašvaldību hartas dalībvalsts nosaukums, to pārstāvošās pašvaldības nosaukums un gadaskaitlis «2012».

Neoficiālais Kandavas simbols – ozolzīle dominē visā promenādes teritorijā – bruģēto celiņu malās izvietotas kopumā septiņas ozolzīles, kuras vēsta par Kandavas vēsturi Patīkamu noskaņu krēslas stundās Promenādē rada ierīkotais apgaismojums – izgaismotais strauts, dīķis, senlaiku stilā veidotās laternas. Promenādes centrā atrodas skulptūras "Ozolzīle", kuras autors ir Valtis Barkāns. Promēnādes centrā pie "Ozolzīles" ar zīļu cepurīti galvā un ietērpies savās glaunajās, kuplajās biksēs pozē mazs mākslinieks. Viņš aicina kopā nobildēties un pieskarties cepurei.
kandava.lv
visitkandava.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu