Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Malnavas muižas parks

Malnavas koledža apsaimnieko lielāko muižas kompleksu ar plašu un rūpīgi koptu parku. Vecais muižas parks stādīts ap 1830. gadu. Šī parka platība ir 6,9 hektāri, no kuriem 0,1 ha aizņem dīķis. Parkam ir regulārs plānojums ar labi koptiem svešzemju koku grupu stādījumiem. Cauri vecajiem muižas vārtiem var nokļūt priekšpils laukumā, kura pretējā pusē atrodas pils, kam aizmugurē paveras gara , regulāra perspektīva ar šaurām kulisēm. Visā parka teritorijā ir iekopti zālieni, celiņi un atpūtas laukumi. Krāšņajā parka ainavā iekļaujas muižas kompleksa ēkas, to starpā 19. gs. sākumā celtā klēts ar klasicisma būvapjomiem. Blakus vecajam muižas parkam ierīkots Ziedoņa dārzs, kura platība ir aptuveni 11 hektāri.
www.ludzasbiblio.lv


Parks ir viens no vecākajiem Latvijā un, ja to nebūtu skāris karš, būtu ar aizrobežu sugām bagātākais. No vietējām koku sugām šeit aug: kļavas, oši, ozoli, liepas, lazdas, trauslais vītols, gobas, vīksnas; no retajām – vairākas baltegļu sugas, dzīvības koku sugas, Tatāru kļava, Kanādas apse, valrieksts u.c. Parkā aug arī retais etiķkoks, visizplatītākais koks parkā ir lapegle.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu