Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dabas parks Pilskalnes “Siguldiņa”

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) platībā atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi. Ielejas krasti bagātīgi noauguši ar platlapju kokiem. Liegumā izveidotas vairākas mācību izziņu takas.

Pilskalne, Pilskalnes pagasts, Ilūkstes nov.
Tel. +371 65462296. Mob. tel. +371 29264801
E-pasts: livijat@inbox.lv, ilukstestic@inbox.lv

 

Dendroloģiskais un ģeogrāfiskais maršruts.
Garums 3,8 km. Taka veido noslēgtu apli. Te var iepazīties ar 28 dendroloģiska, 10 ģeoloģiska un kultūrvēsturiska rakstura objektiem. Apskatei nepieciešamais laiks 23 stundas. Apmeklētāju skatam paveras vareni dižkoki, zaru tiltu izveidojuši ozoli, dažādu koku sugu saaugumi.

Sprīdīša jeb Mazā taka
Lai radītu interesi par dabas vērtībām, bērniem izveidota Sprīdīša taka ar 32 koka skulptūrās atveidotiem pasaku tēliem par Sprīdīti. Tā ejot līdzi pasakai, bērni iepazīst koku daudzveidību, apskata pilskalnu Melnaiskalns, iet pāri gravām, ieklausoties dabas mūzikā – strautu čalās, vēja čukstos un putnu dziesmās.
Takas garums 1,6km, nepieciešamais laiks – 11,5 stundas. Takas plāns veido noslēgtu apli.

Dendroloģiskā mācību taka
Pieaugušie var izvēlēties dendroloģisko taku 3,8km garumā un iepazīties ar 38 dendroloģiska, ģeoloģiska un kultūrvēsturiska rakstura objektiem. Šī taka sevī ietver arī Sprīdīša taku. Pastaigai nepieciešamais laiks vidēji 23 stundas. Taka veido noslēgtu apli.

Taka „Vēstures liecinieki”
Mācību taku veidošana turpinājās arī deviņdesmitajos gados. Kā turpinājums denroloģiskajam maršrutam, izveidota taka „Vēstures liecinieki” gar I Pasaules kara vācu armijas blindāžām . Tā ir sava veida vestures stunda dabā, kur atdzīvojas nu jau gadsimtu seni notikumi.

Purva taka
Šī taka mūs ieved Purva pasaulē. Purva taka ir no dēļiem izveidota laipa pāri nelielam dzērveņu purvam, pa kuru ejot, iespējams iepazīties ar interesanto purva augu un kukaiņēdāju valsti – augu – Raseni.

Augšzemes ainavu taka
Augšzemes ainavu taka aptver visu subglaciālo iegultni 8 km garumā un ļauj baudīt skaisto Augšzemes dabu visā krāšņumā, sasniedzot vienu no augstākajiem punktiem pagastā – 186 metri virs jūras līmeņa. Lūkojoties dabas krāšņumā vienā brīdī nonāksiet savdabīgā paugurā Skudru kalniņā – īpatnējā vietā, kuru par savām mājvietām ir izvēlējušās skudras.


Lai veiktu visu gravas apskati un atpūtinātu ceļā nogurušās kājas ir iespējams izmantot labiekārtotas atpūtas, ugunskura vietas un pārnakšņot atpūtas bāzē „Dubezers” vai arī izejot Augšzemes ainavu taku baudīt dabas veltes peroties pirtī ar zāļu slotiņām un nakšņojot lauku mājā „Driģene”
www.latvia.travel/lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu