Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Engures Zušuciema parks

Parka izveides projekts aizsākās 2016. gada vasarā ar zemes iegādāšanos no baznīcas.  Šī zeme kādreiz tikusi izmantota kā laukums tīklu žāvēšanai,  tādēļ tieši šī vieta tika izvēlēta un parks ir izveidots kā vides izziņas kultūrvēsturiskais objekts, kas popularizē Engures un to iedzīvotāju pamatnodarbošanos, kas saistīta ar zvejniecību un jūrlietām. Parka izveides teritorija tika izvēlēta vietā, kur izteikti var izjust ciema vēsturisko elpu un šodienas dzīves ritumu Engures sirdī.
www.enguresnovads.lv

 


Zušuciema parku veido vairākas skulptūras, instalācijas un objekti, kas attēlo zušu ceļu no jūras līdz murdam. Te izveidota iespaidīga zvejnieka skulptūra, murds, laivas un arī citi objekti. Trīs laukakmeņos, kas atvesti no Slampes puses iepazīstamas visas Latvijas zivju sugas. Turpat izveidota arī akmeņu upe, kur oļus un akmeņus no sava dārza nesa jebkurš interesents. Parks ir izgaismots, tajā izvietoti soliņi un krāšņas puķu dobes.

Projekta autori Elīna Vojevoda un Gaits Burvis par parku saka: "Idejiski esam veidojuši parku, kas sākas pie galvenā ceļa, aicinot cilvēkus – garāmbraucējus iegriezties parkā, kur redzētu gan izglītojošus, gan informējošus objektus. Būs redzama vieta, ko sauc par Sargasu jūru, kur pie Bermudu salām piedzimst visas pasaules zuši. Viņiem ir ģenētiskais kods un zuši zina, ka ir jāatgriežas Engurē."

Jūras iela 85, Engure, Engures novads
www.visittukums.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu