Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Akmeņupes dabas taka

1.6 km gara atpūtas taka Akmeņupes krastā. Takas sākums pie Bebrenes ciema robežas, iebraucot no Ilūkstes ceļa kreisajā pusē. Ir ugunskura vieta, telšu vieta, dzeramā ūdens avots. Apskatāmi īpatnēji akmeņi. Tiek piedāvāts apskatīt "Neskartās dabas taku" un ekotūrisma taku.
visitlatgale.com

 


Akmeņupes dabas taka izveidota Dvietes upes labā krasta pietekas – Akmeņupes ielejā. Šeit iespējams iepazīties ar Augšzemes augstienes dabas daudzveidību – ģeoloģiskiem veidojumiem, meža un pļavas augiem, sastapt savvaļas dzīvniekus. Takas īpatnība ir stāvie kāpumi un kritumi, kas noauguši ar jaukto koku mežu. No kraujām uz upes gultni izlaužas avoti ar dzidru un spēcinošu ūdeni. Akmeņupes ieleja ir skaista visos gadalaikos, un aiz katra upes pagrieziena skatam paveras cita – neatkārtojama ainava. Sevišķi relaksējoša ir ūdens čalošana. Tā katrā atpūtas vietā skan savādāk. Takas atpūtas vietās atļauts kurināt ugunskurus, ieturēt maltīti un telšu vietās pārnakšņot.

Taka sākta veidot 1998. gadā, tās izveides mērķis – iepazīstināt apmeklētājus ar Augšzemes augstienes dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Apmeklētājs var izstaigāt „Akmeņupes taku” – 1 km garumā, iepazīt Akmeņupes ielejai raksturīgās ainavas, ģeoloģiskos veidojumus, meža, pļavas vai mitru vietu augus, putnus un dzīvniekus. Akmeņupe ir tipiska augstieņu upe ar ātru straumi un lielu kritumu. Nosaukums apliecina, ka visa Akmeņupes gultne ir klāta ar dažāda izmēra akmeņiem. Centīgs vēstures pētnieks var mēģināt atrast akmeni ar uzrakstu, kurš norāda uz to, ka šeit bijusi Pirmā Pasaules kara frontes līnija.

Upītes krastos izveidotā pastaigu taka ir skaista visos gadalaikos un aiz katra tās līkuma acis priecē cita ainava. Pavasarī strauji plūstošās upītes krasti ir zili, jo visapkārt zied zilās vizbulītes, pēc tam baltās un dzeltenās. Vasarā acis priecē zilie zvaniņi, un upe palikusi pavisam mierīga un rāma. Takas īpatnība ir stāvie kāpumi un kritumi, kuri noauguši ar jaukto koku mežu. No krasta kraujām uz Akmeņupes gultni izlauzušies vairāki avoti ar dzidru un garšīgu ūdeni, kuru atpūtas vietā var izmantot slāpju dzesēšanai un možuma atgūšanai tālākajam ceļam.

Pie dabas atpūtu no ikdienas stresa un steigas var atrast gan vientuļš sapņotājs, gan aktīvās atpūtas cienītājs. Sevišķi relaksējoša ir ūdens čalošana, tā katrā atpūtas vietā skan atšķirīgi.

Labiekārtotās atpūtas vietās ir atļauts kurināt ugunskurus, ērti ieturēt līdzpaņemto azaidu un pārnakšņot telšu vietās.
www.manabebrene.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu