Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jūrkalnes dabas un atpūtas parks

Jūrkalnes Dabas un atpūtas parka pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Jūrkalnes pašvaldība un domubiedri organizēja pirmos Vasaras sezonas atklāšanas svētkus un talku. Pirmajos gados tika sakopta Jūrkalnes pludmale un labiekārtots Muižupītes skatu laukums.

2006. gadā mūziķis un mākslinieks Igo ar domubiedriem uzsāka Jūrkalnes Dabas un atpūtas parka veidošanu. Ik gadu talcinieki no Jūrkalnes un visas Latvijas tika aicināti, lai kopā strādātu un pilnveidotu brīvdabas kultūras centru.

Dabas un atpūtas parks ir 3 ha liels, un tajā apskatāma Ugunspļava, brīvdabas estrāde (arhitekte – Iveta Plato), Vēja sēta, Zaļais ugunskrūms, Baznīcas ābeļdārzs (veidotāja – Līga Lepse), lapenes (autors – amatnieks Ainars Šlangens), sacensību “Zelta mopēds” atceres vieta (autors – kalējs Ainars Rullis), Dabas takas mežā un stāvkrasta kāpās uzstādītās laivu skulptūras (autors – tēlnieks Ģirts Burvis).

Ugunspļavā atrodas brīvdabas estrāde, 7 ugunskuru vietas un divstāvu lapene. Šeit tiek svinēti Vasaras saulgrieži, Zāļu dienas, notiek koncerti, festivāli un zaļumballes. Vēja sētu iezīmē četru vēju – rietumu, austrumu, dienvidu un ziemeļu – skulptūras. Pašlaik centrā esošās šūpoles pulcē ļaudis Liedienās un parāda vietu, kur ar laiku taps Vējturu nams.

Austrumu vēja skulptūras tuvumā redzams Saules pulkstenis (autors – tēlnieks Uldis Kurzemnieks) un Ugunsrats (autors – kalējs Ainars Rullis). Baznīcas ābeļdārzā pavasaros zied talcinieku stādītās ābeles, un rudens tiek sagaidīts ar Ābolu balli. Ap Zaļo ugunskrūmu ir liela izmēra vienlaidus apaļais sols, kam uz paaugstinājumiem norādītas debespuses. Tā ir ērta atpūtas vieta ceļā uz pludmali vai vērojot brīvdabas koncertu.

Cauri piejūras mežam vijas Dabas takas, kur Meža zivju alejā redzama Lidojošā zivs un Makšķernieka zābaki. Meža takās atrodama arī Raganas mājiņa un Pundurmilža vigvams. Uz lielās meža takas atrodas sacensību “Zelta mopēds” atceres vieta, kas atgādina par Jūrkalnes motosporta tradīcijām un vietu, kur kādreiz atradās motokrosa trase.

Par Dabas un atpūtas parku un tajā redzamajiem objektiem ikdienā rūpējas Juris Krafts, Jūrkalnes pašvaldība, Jūrkalnes Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcas draudze un biedrība “Vēju sēta”.
www.jurkalne.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu