Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Papes dabas procesu taka

Garums: 9,6 km

 

Marķējums: Norāžu stabiņi, dzelteni aplīši

 

Veids: Lokveida

 

Dabas procesu taka sniedz iespēju ceļotājiem iepazīt Papes dabas parka lejasdaļu caur piecām ekosistēmām: ezers, pļava, mežs, purvs un kāpas. Katra no pieturvietām stāsta, kā veidojas dabas ainava dažādu dabas procesu ietekmē.

 

Taka iet gar Ķoņu ciemu virzienā uz Nidas purvu, kas ir vienīgais purvs Latvijā, kurš atrodas tik tuvu Baltijas jūrai un tas ir viens no vērtīgākajiem purviem Latvijā. Purva rietumu pusē izbūvēta dēļu laipa, kas aizved pie skatu platformas purva vērošanai. Tālāk taka pagriežas uz jūru un ved gar jūras krastu ar vienreizēji baltu liedagu atpakaļ uz Papes kanālu Papes ciemā.

 

Pa ceļam apmeklējiet Latvijas brīvdabas muzeja zvejnieku sētu “Vītolnieki”, Mikjāņu sētu un pievērsiet uzmanību ēkām Papes Ķoņu ciemā, kas ir viens no diviem Latvijas zvejniekciemiem, kas līdz mūsdienām saglabājis zvejniekciema apbūves autentiskumu.

 

Pavasaros un rudeņos aiz Ķoņciema līdz Nidas purva skatu platformai taka var būt mitra.

www.kurzemesregions.lv

www.pdf-pape.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu