Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Džūkstes Piemiņas parks

Džūkstes centrā izveidots Piemiņas parks, kurā atrodas četras piemiņas vietas ar pieminekļiem:

Kārļa Zemdegas piemineklis Džūkstes un Slampes draudzes dēliem
Kārļa Zemdegas veidotai piemineklis I Pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Džūkstes un Slampes draudzes dēliem atklāts 1935. gada 17. novembrī. Tā centrā – gigantiska somu granīta urna, kas simbolizē kritušo dvēseles, kurām nav mājvietas dzimtajā zemē, uz pakāpieniem stāv sērojoša sieviete un karavīrs ar šķēpu un ozola zaru. 1964. gadā piemineklis tika ierakstīts valsts kultūras pieminekļu aizsardzības sarakstā kā mākslas piemineklis, jo ir viens no labākajiem K. Zemdegas darbiem.

Piemineklis Ziemassvētku kauju piemiņai Džūkstē
Piemineklis Ziemassvētku kauju piemiņai Džūkstē veltīts 1944. gada Ziemassvētku kaujās kritušajiem latviešu leģiona 19. divīzijas cīnītājiem. Pieminekļa autors ir tēlnieks I. Dobičins, arhitekte R. Dobičina.

Pirmoreiz piemineklis  atklāts 1990. gadā, un tajā pašā gadā – burtiski pēc mēneša vandāliski uzspridzināts. 1991. gadā, saglabājot vecā atliekas, autori to atkal uzstādīja no jauna.

Valsts valsts prezidenta (1927.–1930.) Gustava Zemgala akmens
Piemiņas akmeni, kurā bija iestiprināts bronzas bareljefs, izgatavoja tēlnieks Aigars Krievāns, taču laikā, kad aktivizējās melnā metāla zagļi, bronzas bareljefu nozaga, un tēlnieks bareljefu izveidoja no akmens.

Piemiņas akmens 1941. un 1949. gada deportācijās cietušajiem Džūkstes iedzīvotājiem

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu