Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kalsnavas arborētums

PAR MUMS
Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums – īpaša kokaugu kolekcija Vidzemes augstienes dienvidos.

Pakāpjoties 25 metru augstajā skatu tornī, skatam paveras 143 hektārus plaša teritorija, kur rindu un grupu stādījumos var ieraudzīt citzemju kokaugus. Tā ir koku pasaule, kurā koku personībām ļauts spīdēt, atklājot savu tik dažādo dabu. LVM Kalsnavas arborētumā vari sastapt burvju lazdas, tulpjukokus, parūkkokus, čūskegles, sniegpārslu kokus, korķa kokus, zīdkokus un vēl dažādus citzemju kokaugus, kas savas mājas raduši arborētumā un adaptējas šīs puses klimatiskajos apstākļos. Dārzs ir dzīvs un savu vietu šeit ik gadu rod arvien jaunas dažības. ‘Arbor’ no latīņu valodas ir koks. Koks tā ir dzīvība un vērtība cauri gadu simtiem.

PIEDĀVĀJUMS GRUPĀM
LVM Kalsnavas arborētums – tas ir zaļais pagalms kurā  pavadīt aizraujošu dienu kopā ar klasesbiedriem, draugiem vai ģimeni. Svinēt savus svētkus, par viesiem iegūstot ne tikai sev tuvos, bet arī kuplo, vairāk kā 2500 kokaugu dažādību saimi. Saka, ka koku enerģētika spēj dziedināt un harmonizēt. Tā ir iespēja doties izzinošā ekskursijā, vai individuālā pastaigā kolekcionējot emocijas un sajūtas.

PIEDĀVĀJUMS SKOLĀM
Pirmsskolu, pamatskolu un vidusskolu audzēkņiem atbilstoši katrai sezonai sagatavojam īpašas vides izziņas aktivitātes. Tās ir gan dažādas darba lapas vai spēles individuālam apmeklējumam, gan neparastas, dabu iepazīstošas nodarbības klasēm. LVM Kalsnavas arborētums arī piedāvā 6. klasēm izzināt mežu mācību pārgājienos brīvā dabā jeb LVM Meža ekspedīcijās.

KEMPINGS
Arborētuma kempingu stāvlaukumā iespējams novietot kempingu un izmantot labiekārtojuma iespējas – elektrības pieslēgumu, sanitārās telpas un atpūtas vietas stāvlaukumā. Tā ir iespēja izstaigāt arborētuma slēgto un atvērto teritoriju, baudīt dabas mieru un nesteidzīgu atpūtu. LVM Kalsnavas arborētums atrodas 150 km no Rīgas, 25 km no Pļaviņām, 30 km no Madonas.

KĀZU PIEDĀVĀJUMS

  • Tā ir iespēja savu mīlestību apliecināt ainaviskā, romantiskā un elpu aizraujošā koku dārzā. Katra interesēm un noskaņai piemeklēta ceremonijas vieta arborētumā.
  • Kāzu piedāvājumā:
  • Laulību ceremonijas vieta.
  • Pieturvieta.
  • Tematiskā programma “Mirkļu kolekcionārs”.
  • Foto sesijas vieta.


LIELĀKIE NOTIKUMI:

  • Jūnijs – peoniju ziedēšanas un  dažādu kultūras norišu mēnesis.
  • Augusts – “Koku dabā” festivāls par un ap koku, to dažādo dabu un pielietojumu ikdienā.
  • Oktobris – “Raganu slotu balle”, pasākums, kas veltīts mutantajai skuju koku formai - vēja jeb raganu slotai.
  • Novembris, Decembris – Adventes, Ziemassvētku aktivitātes.


Kontaktinformācija:
Informācijas centra vadītājs t.nr. – 27841099
Informācijas centrs t.nr. – 25718538
E-pasts – arboretums@lvm.lv
Adrese – "Ogu īves", Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, Madonas novads, LV-4860;
GPS: 56.685008, 25.945294

Meklē mūs:
Mammadaba – www.mammadaba.lv
Facebook – LVM Kalsnavas arborētums www.facebook.com
Instagram – lvm.arboretums  www.instagram.com

 

 

 

Kalsnavas arboretums – ideju vieta tavam dārzam un atpūtas vieta, lai dotos tālāk. Arboretums -  koku un krūmu kolekcija (latīņu valodā). Lielākā dekoratīvo koku un krūmu kolekcija Latvijas austrumdaļā – kopējā platība 143,96 ha, koku un krūmu stādījumi 98 ha. Kalsnavas arborētums veic ilglaicīgus novērojumus par koku attīstību, piemērotību noteiktam klimatam, sēklu ražošanu un pavairošanu.

Arboretumā aug ~ 2500 taksonu (dažādības), kopumā ap 45 000 stādu. Arboretuma izveide uzsākta 1975. gadā, lai veiktu zinātniskus pētījumus dendroloģijā un mežsaimniecībā, kā arī veidotu citzemju kokaugu stādījumus pavairojamā materiāla ieguvei. Kolekcijai ir ievērojama zinātniska, izglītojoša, saimnieciska un rekreatīva nozīme.

No 1981. gada Kalsnavas arboretums piedalās starptautiskajā koku un krūmu sēklu apmaiņā. No 1997. gada Ziemeļvalstu arborētumu apvienības konferencēs.

Vienīgi Kalsnavā ir iespējams apskatīt tādus retumus kā tulpjukoku, Virdžīnijas sniegpārslukoku, Kobus magnoliju. Top lielākā peoniju kolekcija Latvijā un zied ceriņi kalnā. Atpūtu jums sniegs rododendru pastaigu taka priežu mežā. Dīķos varēs redzēt ūdensrožu krāsu dažādību, bet pārejot tiltiņu varēsiet vēlēties sev ko krāsainu!  

www.madona.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu