Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kaņiera ezera niedru laipa

Niedrāju laipa ir izveidota 2013. gada vasarā. Tā sākas Riekstu pussalā netālu no Kaņiera ezera kadiķu audzes un putnu vērošanas torņa un ved cauri Kaņiera ezera niedrājiem uz Andersalu. Tās garums ir apmēram 600 m. Taka ir izvietota uz pontoniem un ļauj iepazīt citādi nepieejamo un noslēpumaino niedrāju pasauli. Jo augstākas niedres, jo labāk laipas gājējs var iztēloties, kā ir – būt putnam un dzīvot niedrēs.

 

Taka noslēdzas Andersalas krastā un tās turpinājums uz salas pagaidām nav labiekārtots un ir ļoti dubļains, tāpēc iesakām taku izstaigāt turp un atpakaļ pa vienu un to pašu ceļu.

 

Starp Lapmežciemu un Antiņciemu, Lapmežciema pagasts, Engures novads.

visittukums.lv

 

 

Ejot pa laipu iespējams iepazīt Kaņiera ezeru no neierasta skatupunkta – piekļūt tuvāk niedrāju labirintiem un kādu brīdi pat iet caur tiem. Niedrājus par savu mājvietu izvēlējušies lielākā daļa ezerā sastopamo putnu sugu, tādēļ, ejot pa laipu pavisam klusi un nemanāmi, varbūt kādu no putniem pamanīsi pavisam tuvu. Interesantu informāciju par Kaņiera ezeru, kā arī par visas apkārtnes vēsturi iespējams iegūt Lapmežciema muzejā, kas atrodas Lapmežciema centrā, pa ceļam uz laipu.

 

Garums: 600 m

 

Niedrāju laipa atrodas blakus Kaņiera ezera putnu vērošanas tornim, kas ļauj palūkoties uz ezeru no augšas un iepazīt ezerā sastopamās putnu sugas. Informācijas stendi pie torņa sniedz informāciju par Kaņiera ezeru un tajā novērojamām putnu sugām.

 

Nokļūšana
Ar privāto transportu vai satiksmes autobusu starppilsētu maršrutos RīgaTalsi, RīgaKolka, RīgaMazirbe (saraksti atrodami www.autoosta.lv) pa autoceļu P128 (RīgaTalsi) jābrauc līdz Lapmežciemam. Ciemata centrā pie pagasta pārvaldes/kultūras nama ēkas jānogriežas pa Liepu ielu, sekojot norādei „Antiņciems 5”. Jādodas aptuveni 2.5 km uz priekšu (cauri ciematam, garām Kaņiera laivu bāzei) līdz lielai, no koka veidotai zīmei ar uzrakstu „Putnu vērošanas tornis” ceļa labajā malā. Ja braucat ar auto, tas jāatstāj šeit. Tālāk līdz takai nepilns puskilometrs pa Riekstu pussalā izveidoto gājēju/riteņbraucēju celiņu.

www.daba.gov.lv

Kaņiera ezera niedru laipas apmeklējums 2020. gada 27. martā

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu