Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Baskāju taka

Baskāju taka būs atklājums veselības meklētājiem. Taka izveidota 2012. gadā. Te ir apkopots labākais no Austrijā, Vācijā un Šveicē izmēģinātā un vēl – tikai mūsu zemei, Valguma ezera un Slocenes upes apkaimei, Ķemeru nacionālajam parkam raksturīgais. Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens… Lietū mērcēta mīksta zālīte, mikla kūdra egļu pavēnī, saulē sasilusi grants… Tas viss izbaudāms mundrinošajā pastaigā basām kājām. Jo izjūtās bagātīgāks piedzīvojums pēdām, jo efekts manāmāks. Pēc 3 km garās pastaigas pēdas patīkami kņud un ir siltas pat drēgnā dienā, ķermenī gluži fiziski jūtams enerģijas pieplūdums, mundrums. Pēc pastaigas saimnieki piedāvā pēdu peldi ziedu vanniņā un zāļu tējas dzeršanu.

 

Piemērotākais laiks apmeklējumam – no maija līdz septembrim.

 

Ieejas maksa
Takas apmeklējums: pieaugušajiem 5 EUR, senioriem un skolas vecuma bērniem 4 EUR, mazākiem bērniem - bez maksas kopā ar vecākiem, ja bērnu grupā, tad 1,50 EUR
Rituāls: 5 EUR personai

 

Darba laiks
Katru dienu no 10.00 – 19.00

 

„Valguma pasaule”, Smārdes pagasts, Engures novads
(+371) 63181222, 29414022
info@valgumapasaule.lv
www.valgumapasaule.lv

 

 

Valguma Pasaule

Atpūtas bāze "Valguma Pasaule" piedāvā atpūsties dabā un arī ar basām kājām. Šeit var ieturēt izsmalcinātu maltīti restorānā un pārnakšņot kādā no atpūtas kompleksa naktsmītnēm.

Dabas takas

Baskāju taka
Populārākā pašlaik ir Baskāju taka (2,6 km), kas gada siltajā periodā piedāvā ikvienam atsvabināt savas pēdas no apavu skavām, ļaujot izjust visdažādākās virsmas.

Dabas gleznu taka
Dabas gleznu taka (4,5 km) aicina lūkoties dabā, jo mežā ar košu rāmju palīdzību izveidoti stopkadri, kas mudina apstāties un vērot dabas brīnumus.

Galda spēles
Galda spēļu taka aizrauj gan lielus, gan mazus, jo piedāvā dabā izspēlēt vairāk nekā 20 dažādas grūtības pakāpes populāru galda spēļu, bet Meditācijas labirints aicina pabūt mirkli ar sevi.

Meditācijas labirinti
Te izstaigājami vairāki meditācijas labirinti. 2010. gadā tapušais gotiskais labirints ir līdzīgs 13.gadsimtā būvētam Šartras katedrāles labirintam.

Velomaršruti
Valguma ezera apkārtnē izveidoti trīs velomaršruti 16, 17 un 22 km garumā, kā arī vairākas dabas takas.

 

 

Aktīvā atpūta

Sportistiem
Sportistiem un veselīga dzīvesveida piekritējiem Valguma ezera apkārtnes takās ir iespēja izlocīt visu ķermeni un ieelpot priežu meža svaigo gaisu, dodoties pastaigā ar nūjām.

Katrs pats savā ritmā var izmēģināt vai apgūt iemaņas Latvijā tik populārajā orientēšanās sportā. Te 4 km trasē jāatrod 10 kontrolpunkti, tādējādi mēroties spēkiem ar pasaules čempionu orientēšanās sportā Edgaru Bertuku.

Bērniem
Skolēniem tā ir iespēja dabā ieraudzīt to, par ko tiek rakstīts dabas mācības un bioloģijas grāmatās.

Flora un fauna
Te var apskatīt kritalas, egļu astoņzobu mizgrauža pēdas, atsveķotas priedes, skujkoku meža ainavu, aizsargājamus biotopus, iežu atsegumus pie Slocenes upes, kā arī bebru darbus un nedarbus. Ja palaimēsies, tad šeit ir iespēja redzēt arī lapsas un stirnas!

Putnu vērošana
Putnu vērotāji var mēģināt saskatīt zivju dzenīti, zivju gārni, paceplīti, dzeni, žubīti, zeltgalvīti, meža pīli, ūdensstrazdu vai pat melno stārķi! Dabas mīļotājiem tā ir arī iespēja atpūsties, baudot dabas ainavas daudzveidību un skaistumu.

Makšķerniekiem
Makšķernieki savā lomā var mēģināt iegūt asarus, brekšus, karpas, līdakas, līņus, raudas, ruduļus, sapalus, vēdzeles, vīķes, zandartus u.c. zivis.

Atpūtas komplekss "Valguma Pasaule"
Pēc āra aktivitātēm jūs varat pārnakšņot kādā no atpūtas kompleksa naktsmītnēm – viesnīcā, brīvdienu vai viesu mājā.

Valguma ezers
Valguma ezers atrodas Engures novadā, tas ir 3 km garš un 0,2 km plats. Tā dziļākā vieta ir 30 metru. Teika vēsta, ka bīskapa Alberta karietei pie ezera uzbrukuši neģēļi, visu nolaupījuši, ļaudis sagūstījuši. Izglābies vien bīskaps, bet zelta karieti satrakotie seši baltie zirgi ierāvuši dzelmē, kur skaidrās dienās to redzot vēl tagad.

Nostāsti vēsta arī par to, ka Kurzemes hercogs Jēkabs bieži uzturējies ezera krastos un medījis dziļajos mežos, kur vēl tagad redzamas viņa medību pils atliekas. Savukārt hercogs Frīdrihs Kazimirs te ierīkojis plašu zvēru dārzu.
www.latvia.travel/lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu