Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Stompaku purva taka

Dabas liegums "Stompaku purvi"
Stompaki, Susāju pagasts, Viļakas novads

 

Garums: 1,5 km

 

Veids: līnijveida

 

Norādes: taka ir marķēta

 

Tā kā dabas liegums „Stompaku purvi” atrodas Krievijas pierobežas zonā, apmeklētājiem līdzi jābūt pasei.

 

Dabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla teritorija ar abas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Purva austrumu daļas salās 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota partizānu apmetne, kura bija viena no lielākām Baltijā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves. 1945. gada 2. martā notika slavenā Stompaku kauja.

 

Uz Nacionālo partizānu mītnēm dabas liegumā “Stompaku purvi” ved marķēta taka, mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas. Izstaigājot dabas taku, uzzināsiet arī par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem.

www.daba.gov.lv

 

 

Nacionālo partizānu mītnes dabas liegumā "Stompaku purvi"

 

Dabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla ar savām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Izstaigājot dabas liegumu “Stompaku purvi”, kas ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā uzzināsiet gan par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem, gan arī pa labiekārtotu marķētu taku, kur mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas, nokļūsiet līdz purva austrumu daļas salām, kur 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves, kā arī notikusi slavenā – Stompaku kauja 1945. gada 2. martā.

www.visitvilaka.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu