Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Orhideju taka

Garums: 3,5 km

 

Dabas parka "Engures ezers" palieņu pļavas, zāļu purvi un mitrie meži var lepoties ar lielu orhideju dzimtas sugu daudzveidību – Engures apkaimē aug 22 no Latvijā sastopamajām 32 orhideju dzimtas sugām. Dabas parkā varat apskatīt bagātīgas mušu ofrīdas audzes – tā ir ļoti reta orhideja, kas sastopama tikai Kurzemē. Lai dabas parka apmeklētājiem dotu iespēju aplūkot šīs interesantās augu sugas, ierīkota Orhideju taka.

 

Kopējais takas garums ir 3,5 km, tā sākas netālu no Engures Ornitoloģisko pētījumu centra, līkumo caur kalcifīlajiem purviem un mežam putnu novērošanas torņa virzienā, un aizvijas tālāk – gar atjaunoto ezera piekrastes pļavu, kurā mīt govis un zirgi. Takas sākumā novietotajā informācijas zīmē attēlotas ne tikai apkārtnē sastopamās orhidejas. Tur iespējams gūt daudzpusīgu informāciju arī par citām interesantām dabas parka "Engures ezers" augu sugām.

 

Engures ornitoloģisko pētījumu centrs, dabas parks "Engures ezers", Bērzciems, Engures pagasts, Engures novads

 

Orhideju takas piemērotākais apmeklējums – no jūnija beigām līdz augustam.

visittukums.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu