Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kolkas priežu dabas taka

Atrašanās vieta: Slīteres Nacionālais parks, Kolka. Ieteicamais sākuma punkts: Autostāvvieta aiz šosejas Tukums-Kolka (P 131) apļa (ir brūnā zīme ar norādi uz taku), ap 500 m no Kolkasraga

 

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

 

Veids: Lokveida

 

Garums: 1,8 km (ar uzkāpšanu skatu tornī)

 

Kolkasraga priežu taka atrodas Baltijas jūras krastā netālu no Kolkasraga, kas ir putnu atpūtas un barošanās vieta pavasara un rudens migrāciju laikā.

 

Dabas taka ved cauri kāpu mežam pāri pelēkajām un baltajās kāpam uz liedagu.

 

Jūras klātbūtnes un nabadzīgo augšanas apstākļu dēļ priežu mežā aug ne tikai tipiskie augi, kā mellenes, virši, vistenes, bet arī retā, aizsargājamā smiltāju neļķe (Dianthus arenarius). Vecās priedes un kritalas ir dzīves vieta ķērpjiem, kukaiņiem. Savulaik piekrastes meži tika izcirsti un tajos nereti plosījās ugunsgrēki.

 

Kāpu smiltis vējš pārpūta, veidojās ceļojošo smilšu parādība, kas apraka palikušos kokus un apdraudēja mājas un saimniecības. Takā redzēsit simt un vairāk gadus vecas, līdz pat diviem, trim metriem dziļi smiltīs ieputinātas priedes, šo laiku liecinieces.

 

Takas maršrutā atrodas 15 m augsts koka tornis jūras ainavas un putnu vērošanai.

www.daba.gov.lv

 

 

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu