Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Zaļās kāpas taka

Zaļā kāpa ir vairāku kilometru garš ar priežu mežu apaudzis smilšu valnis, kas ir veidojies kā senās Litorīnas jūras krasts. Pirms 4500 gadiem Litorīnas jūra atkāpās, un šobrīd kāpu ieskauj meži un purvi. Lai iepazītu seno jūras krastu un mežu daudzveidību, Ķemeru nacionālais parks te izveidojis gājēju un velosipēdistu maršrutu.

 

Maršruts no Ķemeriem (Partizānu ielas gala) aizvedīs līdz pat Antiņciemam, kas ir viena no pēdējām vietām Latvijā, kur ievilta elektrība (1988.-1989.gadā), un atpakaļ pa veco Antiņciema-Ķemeru ceļu atvedīs atpakaļ uz Ķemeriem, Robežu ielu.

visittukums.lv

 

Apļa garums: ~ 12 km

 

 

Maršruts ved no Ķemeriem cauri dažādiem mežiem uz Zaļo kāpu. Kad, braucot vai ejot pa meža ceļu no Ķemeru puses, pēkšņi šķiet, ka tas atduras pret stāvu sienu un tur arī beidzas, zini, ka klāt ir Zaļā kāpa – vairākus kilometrus garš ar priežu mežu apaudzis smilšu valnis, kas ir veidojies kā senās Litorīnas jūras krasts. Pirms 4500 gadiem Litorīnas jūra atkāpās, un šobrīd kāpu ieskauj meži un purvi.


Lūdzu, saudzē kāpu un kāp tajā kājām, velosipēdu pieslēdzot pie koka kāpas pakājē. Pēc Zaļās kāpas apskates Tavs ceļš vedīs līdz Antiņciemam, kas ir viena no pēdējām vietām Latvijā, kur tika ievilkta elektrība (1988/89. gadā).

 

Stendi maršruta sākumā un beigās sniedz informāciju par objektu un tajā sastopamajām dabas vērtībām. Maršruta visvairāk pamanāmajā krustojumā izvietotas norādes. Norādes uz maršruta sākuma punktu izvietotas arī Ķemeros (Jūrmalas pilsētas vienotā stila norādes).

 

Maršruta sākums atrodas Ķemeros, Partizāņu ielas galā. Maršruta sākuma punkta vieglākai atrašanai Ķemeros (arī no dzelzceļa stacijas) izvietotas Jūrmalas pilsētas vienotā stila norādes.

www.daba.gov.lv

Zaļās kāpas takas apmeklējums 2020. gada 27. martā

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu