Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Pūrciema Baltās kāpas dabas taka

Pūrciema Baltā kāpa ir 20 metrus augsta un atrodas Rojas novadā – Pūrciemā. Te izveidotas takas, laipas un atpūtas vietas. Kāpas apkārtne saista ar savu pirmatnējo dabu un vēsturi, jo te atrasta pirmā akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne Latvijas ziemeļrietumu piekrastē.

Dabas taka
Lai varētu pilnībā izbaudīt šo valsts nozīmes arheoloģisko pieminekli, tā apskatei izveidota īpaša taka gar Pilsupītes krastiem. Izstaigājot taku, tu uzzināsi to, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē.

Takas garums ir 900 metri, bet laiks, kas nepieciešamas tās izpētei – līdz 1 stundai.
www.latvia.travel/lvĪsa, jauka lokveida dabas taka ar dēļu laipas klājumu, kas ved caur priežu mežu uz 20 m augsto Pūrciema Balto kāpu. Ceļā izveidotas vairākas skatu platformas, no kurām paveras lielisks skats uz balto smilšu atsegumiem un Pilsupīti, kas vijās caur kāpas pakāji. Kāpa saglabā sevī pirms 6000 gadu šeit apmetnēs dzīvojošo cilvēku materiālās kultūras liecības. Vairāki posmi ar stāviem kāpumiem augšup un lejup, bet kopumā taka viegla iešanai.
www.kurzemesregions.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu