Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Mežotnes pilskalna dabas taka

Atrodas: Mežotnes pilskalns, Rundāles novads

Takas garums: 2km
Maršruts: aplis/loks

Mežotnes pilskalna un Vīnakalna pilskalna dabas taka


Mežotnes pilskalns atrodas Lielupes kreisajā krastā iepretī Mežotnes pilij. Viens no lielākajiem 9. – 13. gs. seno zemgaļu nocietinājumiem, tā platība – 3500 m2, augstums pārsniedz 16 m. Teritorijā starp Mežotnes pilskalnu un tā saukto Vīnakalnu 13 ha platībā pletās senpilsēta. Blakus pilskalnam atrodas Mežotnes baznīca, kas šobrīd tiek rekonstruēta, un Mežotnes muižas īpašnieku firstu Līvenu dzimtas kapi. Ik gadu pilskalna teritorijā notiek “Mežotnes pilskalna svētki”. Mežotnes pilskalnā iekārtota “Spožās skudras taka” ar dažādu aktivitāšu  iespējām un šeit var  uzzināt par pilskalnā mītošajiem unikālajiem iemītniekiem – spožo skudru, lapkoku praulgrauzi, zalkti, vidējo dzeni, stārķi un sikspārni.

Savukārt Vīnakalna pilskalns atrodas apmēram 500 m uz dienvidiem no Mežotnes pilskalna, uz to ved taka gar Lielupes senlejas krastu. Šeit, iespējams, atradās seno zemgaļu kulta vieta, bet 13. gs. pilskalnā kādu laiku bija apmetušies krustneši. Kāda teika stāsta, ka šeit laiku pa laikam parādās Dievgalds ar maizi un vīnu.

Netālu no pilskalna atrodas kājāmgājēju tilts pār Lielupi, kas savieno pilskalnu ar Mežotnes pili, taču tas pieejams no maija līdz oktobra vidum.
www.tourism.bauska.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu