Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Imulas dabas taka

Dabas taka gar Imulas krastu no "Vītiņiem" līdz "Romancei" ir viena no Abavas senlejas dabas parka takām. Imula ir viena no Abavas pietekām – līkumota un dažkārt ar stāviem krastiem. Taka sākas pie Imulas ietekas Abavā, pie "Vītiņu" mājām un ejama līdz viesu namam "Romance", un atpakaļ. Tās garums ir ap 4 km, un, pa to ejot, var vērot brīniškīgo Imulas ieleju un ieraudzīt gan Lanksēdes Velna pēdas akmeni. Taka ir marķēta ar baltām svītrām uz kokiem. Visskaistāk taka izskatās pavasarī, kad krāšņi zied zilās vizbulītes, baltie un dzeltenie vizbuļi, pavasara debestiņa un mitrākās vietās zaļo lakši.

 

Mitrā laikā taka var būt slidena. Vasarā takas tuvumā aug latvāņi, kas var radīt apdegumus, ja tiem pieskaras vai tos mēģina plūkt. Taka ved caur dažādiem privātīpašumiem, tāpēc lūgums bez vajadzības no maršruta nenovirzīties un saimniekus velti netraucēt. Suņus ieteicams vest saitītē un atkritumus takās neatstāt.

www.visittukums.lv

 

 

Garums: 5 km

 

Abavas ieleja veidojusies pateicoties ledāju kušanas ūdeņu izrasītajiem erozijas procesiem. Tāpēc te vērojama liela ainaviskā daudzveidība stāvi upes krasti, dolomīta atsegumi, sānu gravas, pļavas un nogāzes, kā arī avoti, kas iztek upes terašu nogāzēs. Pateicoties tam, ielejā vērojama arī liela augu daudzveidība – šeit sastopamas vairāk kā 50 aizsargājamās augu sugas.

 

Taka vijas pa gleznainās Imulas upes labo krastu pa lapkoku mežu ar ošiem, lazdām, kļavām, kurā aug arī lielas egles. Sākumposmā no Langsēdes klinšu augšas skatam paveras krāšņa ielejas ainava. Tālākajā ceļā var apskatīt vēl vienu dabas pieminekli – Velna pēdas akmeni, kas guļ Imulas vidū. Takā ir norāde uz to.

 

Nokļūšana:
Braucot pa autoceļu P130 (Sabile – Kandava), pagrieziens uz Buses pilskalnu. Pēc 1,5 km pagrieziens pa labi. Pēc 1,7 km pagrieziens pa labi. Pēc 1,1 km pagrieziens pa kreisi. Labajā ceļa pusē norādes uz telšu vietu Vītiņi.

www.daba.gov.lv

Imulas dabas takas apmeklējums 2020. gada 19. martā

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu