Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sedas purva dabas taka

GPS KOORDINĀTES
Jērcēnu puses aplim: 57.7055987, 25.7001324 Sedas puses aplim: 57.6699587, 25.7514815

APRAKSTS
Sedas purva kājnieku maršruts atrodas dabas liegumā Sedas purvs, kas ir izcila putnu aizsardzības teritorija. Liegumā ligzdo vairāk nekā 100 putnu sugu.

Agrākajā kūdras ieguves vietā, kur ir stāvošs ūdens, izveidojies izcils biotops ūdensputnu ligzdošanai, tāpēc šeit mājo vairāk nekā 100 putnu sugu. To vērošanai uzstādīti 2 skatu torņi – viens purva dīķos, otrs kūdras izstrādes lauka malā. Gar taku novietoti arī informācijas stendi par šeit redzamajām putnu sugām un mītošajiem bezmugurkaulniekiem.

Pārgājienu pa maršrutu iespējams apvienot ar Sedas pilsētas apskati, kas ir unikāls 20. gs. 50.–60. gadu pilsētbūvniecības un arhitektūras paraugs.

Putnu vērošana, kūdras ieguves lauki, appludinātie izstrādātie kūdras karjeri, meliorācijas sistēmas, šaursliežu dzelzceļš.

GARUMS
Jērcēnu aplis – 5,5 km. Sedas aplis – 4,2 km.
www.daba.gov.lv

 

 

Sedas purva kājnieku maršruts: www.google.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu