Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dullā Daukas dabas taka

Dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas atklāts vienīgais tuvākajā apkaimē publiski pieejamais koka skatu tornis un izveidota Dullā Daukas dabas taka.

Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis rakstnieks Sudrabu Edžus, kas sarakstījis stāstu par Dullo Dauku. Uz Taurupes un Meņģeles pagasta robežas Ogres upes senkrastā atrodas rakstnieka bērnības mājas “Zvaniņi“. Pie tām ozolu un bērzu birzī Tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem 20. gs. 70. gados izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no tiem ir uzraksts “Dullais Dauka”. Kāpiens skatu tornī neapšaubāmi saskan ar zinātkārā zēna Dullā Daukas galveno jautājumu: kas atrodas aiz horizonta un vai zeme ir apaļa?

Dullā Daukas pastaigu taka, kas veidota no koka laipas, aizvijas līdz atpūtas vietai – galdam un soliņiem, kuri veltīti Dullajam Daukam. Tālāk taka ved lejup pa nogāzi līdz pat Ogres upes krastam, kur ir pļava. Upes krastā ir galdiņš ar soliņiem, kas kalpo kā piknika vieta.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu