Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Slokas ezera taka

Slokas ezers
Slokas ezers ir sekls piekrastes ezers ar dolomītu grunti, bagātīgām ūdensaugu audzēm un sēravotiem. Ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta. Tāpēc Slokas ezers ir laba putnu vērošanas vieta, īpaši pavasara un rudens putnu migrācijas laikā. Ezerā ir atļauta makšķerēšana.

 

Slokas ezerā un tā apkārtnē jūs atradīsiet:

  • Peldošu putnu vērošanas torni
  • Sēravotu, kas izplūst ezera krastā netālu no putnu vērošanas torņa
  • Slokas ezera pastaigu taku (3,1 km)
  • Velomaršrutu Slokas ezers – Kūdra (3,5 km)


Slokas ezera pastaigu taka
Lokveida takas garums ir 3,1 km. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru. Te ir gan īsts pavasarī applūstošs mitrais melnalkšņu mežs jeb dumbrājs ar sūnu un dzeņu daudzveidību, gan auglīgs priežu damaksnis sēņotāju priekam, gan nosusināts un kokiem apaudzis augstais purvs, kurā joprojām izdodas atrast pa dzērvenei un ieelpot vaivariņu smaržu. Takas tālākajā daļā atradīsiet vairākus sporta elementus bērniem. Tie ir veidoti no dabas materiāliem un noderēs kāpelēšanai, kā arī līdzsvara un veiklības pārbaudei.

 

Ejot pa taku, ir iespējams papildus apmeklēt Melnezeru un ceļu tālāk turpināt uz Jaunķemeru pludmali (4,5 km).

www.kemerunacionalaisparks.lv

 

 

Taka gar ūdensputniem bagāta ezera krastiem vijas caur dažādiem mežiem. Tā sākas un beidzas pie Slokas ezera, kur atbraucējus sagaida automašīnu stāvlaukums, piknika vieta un 7 m augsts peldošs skatu tornis. Pastaigājoties pa taku, iespējams redzēt vairākus interesantus objektus – mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, lielo akmeni, vairākus purva ezerus. Ceļā pa taku var pārbaudīt savu fizisko formu, izmēģinot dažādus sporta elementus: šūpoles, staigāšanu pa šauru koku, kāpelēšanu un citus. Uzkāpjot skatu tornī, var nodoties putnu vērošanai Slokas ezerā.


Takas segums pamatā ir zemes taka. Posms, kas ved caur Vēršupītes dumbrāju, un citas mitrākās vietas klātas ar dēļu laipu (platums 80 cm).
Takas sākumā ceļš ved pa zemes taciņu, marķējuma gar takas malu nav, krustojumos ar meža takām ir tumši sarkanas koka norādes. Taka noslēdzas pie ceļa, kas savieno Slokas ezeru ar Ķemeriem. Ja Slokas ezera stāvlaukumā esat atstājuši transporta līdzekli, tad pa zemes ceļu virzienā pa kreisi jādodas atpakaļ uz ezeru.

 

Taku ieteicams apmeklēt vēlā pavasarī, vasarā un rudenī (agrā pavasarī un vēlā rudenī taka var būt applūdusi).

 

Apskatei nepieciešamais apskates laiks: 1.5h
Labiekārtojums: stāvlaukums, piknika vieta.
Laipas garums: 3.1 km (iespējams palielināt līdz 12km)
Vides pieejamība: taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām.

 

Nokļūšana

  • Ar vilcienu Rīga-Ķemeri-Tukums līdz stacijai Ķemeri, tad pastaiga kājām (2.5 km) līdz “Meža mājai”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).
  • Ar auto pa Talsu (P128) vai Ventspils (A10) šoseju līdz pagriezienam uz Ķemeriem, tad pa galveno ielu cauri Ķemeriem (2.5 km), pie norādes “Slokas ezers” pa labi (2 km).
  • Ar autobusu Nr.6 no Slokas vai mikroautobusu Nr.10 no TC Bulduri līdz Ķemeriem, pieturai “Meža māja”, tad sekojiet norādei uz Slokas ezeru (2 km).

 

!!! Pavasarī un rudenī daļa takas var būt applūdusi. Lietus laikā dēļu laipas kļūst slidenas. Vasarā nepieciešami odu un ērču atbaidīšanas līdzekļi. Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos vai ar bērnu ratiņiem. Laipu iespējams apmeklēt bezmaksas un tā ir atvērta visu gadu.

www.visitjurmala.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu