Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Embūtes dabas parks

Embūtes dabas parks sākotnēji dibināts 1977. gadā kā Embūtes pauguraines kompleksais dabas liegums 232 ha platībā. Tas atrodas Liepājas rajona Embūtes pagastā. Tā ir teritorija ar savdabīgu šļūdoņa erozijas izcelsmes pauguraines ainavu un platlapju mežu nogabaliem.

Embūtes dabas parks ir neparasti ainaviska teritorija Embūtes pauguraines vidusdaļā, kas veidota Embūtes apkārtnes ainavas, biotopu un sugu aizsardzībai. Teritorijā atrodas gan interesanti dabas, gan kultūrtūrisma objekti: Embūtes pilskalns, muižas, pils un baznīcas drupas, Kuršu virsaiša Induļa nāves vieta, Joda dambis, skatu tornis u.c. No aizsargājamajām augu sugām te atrasta mieturu mugurene (Polygonatum verticillatum), Baltijas dzegužpirkstīte (Dactylorhiza baltica), vīru dzegužpuķe (Orchis mascula) u.c.

Embūtes tūrisma centrs
Embūtes tūrisma informācijas centra darba laiks:
Pirmdienas, otrdienas: —
Trešdienas, ceturtdienas, piektdienas, sestdienas, svētdienas: 10:00 – 17:00

Ja vēlaties apmeklēt centru citā laikā sazinieties pa info tālruņiem.
Info tālrunis: Dinai – 26632134, Ingūnai – 25417962
e-pasts: embutes.tic@inbox.lv

Embūtes tūrisma informācijas centra vadītāja: Dina Ziemele
www.vainode.lv

 

Dabas parks ietver daļu no Embūtes paugurainē esošā gravu kompleksa, kas turpinās vēl vairākus kilometrus uz dienvidiem no dabas parka patreizējās robežas. Embūtes dabas parka teritorijas nozīmīgāko kultūras mantojuma daļu sastāda 3 valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi – arheoloģiskas senvietas, kas kopā ar Embūtes pauguraini veido vienreizēju un neatkārtojamu Kurzemes kultūrvēsturisko ainavu. Arhitektūras mantojuma fragmentāras paliekas dabas parkā – Embūtes viduslaiku pilsdrupas un Embūtes luterāņu baznīcas mūri – ļauj ierindot šo pieminekļu tipoloģisko grupu visvairāk apdraudētā kultūras mantojuma statusā.

Ap kultūras mantojuma objektiem atrodas kultūrvēsturiski koku stādījumi un kultūras pieminekļu meži, kā arī atsevišķi reti, lieli un vērtīgi koki.

Dabas parka teritorijā diemžēl nav saglabājies vēsturiski vērtīgs tautas celtniecības koka arhitektūras mantojums – senas etnogrāfiskas celtnes – dzīvojamās un saimniecības ēkas, kā arī vēsturiski nozīmīgas industriālas būves. Tas ir izskaidrojams ar 1. un 2. Pasaules kara darbības sekām Embūtes pagasta teritorijā.

Dabas parka teritorija atrodas Embūtes paugurainē. Tā aizņem 481 ha lielu platību. Pauguraine ziemeļos robežojas ar Bandavas augstieni, un robeža stiepjas pa Vārtājas un Dzeldas ieleju. Austrumu robeža ir labi izteikta un iet gar Rietumkursas augstienes austrumu nogāzes piekāji – pa Ventas ieleju. Rietumos pauguraine robežojas ar Vārtājas viļņoto līdzenumu. Z – Dabas parka teritorija aizņem tikai nelielu daļu no apkārtnes gravu un pauguru kompleksa, un ir savdabīga gan no dabas daudzveidības, gan kultūrvēsturiskā viedokļa.
daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu