Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kalētu meža parks “Priediens”

Garums: Dažādas distances, kopējais garums 5 km

 

Marķējums: Sēņu taka – dzeltenas krāsas koka stabiņi, Augu taka – zaļas krāsas koka stabiņi, Zvēru taka – sarkanas krāsas koka stabiņi un baltas krāsas koka stabiņi

 

Veids: Lokveida

 

Kalētu mežaparks savulaik bijis muižas medību dārzs, kur tika turēti savvaļas meža dzīvnieki. No šejienes Latvijas teritorijā izplatījušies staltbrieži, kas 1848. gadā uz Kalētiem atvesti no Vācijas. Mūsdienās Kalētu mežaparks izveidojies par lielisku vietu dabas izziņai, skolēnu ekskursijām, pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šeit ierīkotas 3 tematiskās dabas takas – sēņu taka, augu taka un zvēru taka, virkne interesantu dabas objektu, kā arī neliels piedzīvojumu parks bērniem. Mežaparkā var gan izlocīt kājas šķēršļu joslā, izstaigāt tematiskās dabas takas, izpētīt Kalētu mežaparkā izvietotās koka figūras un iepazīt parkā sastopamo augu un dzīvnieku daudzveidību. Atsevišķi parka posmi pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ar asistentu, t.sk. neredzīgajiem, jo koka figūras iespējams iztaustīt ar plaukstām un tādējādi gūt priekšstatu par parka augiem un iemītniekiem.

www.kurzemesregions.lv

 

 

Kalētu mežaparks, kas šodien ieguvis nosaukumu „Priediens” reiz bijis Kalētu muižas medību dārzs. Šeit iežogotās platībās muižnieku izklaidei – medībām - tika turēti savvaļas meža dzīvnieki. Kalēti esot tā vieta, no kuras Latvijas teritorijā izplatījušies staltbrieži, kas 1848.gadā uz šejieni atvesti no Vācijas. Šodien Kalētu muižas teritorijā medībām vairs netiek turēti dzīvnieki – tagad šeit izveidotas vairākas dabas takas un virkne interesantu dabas objektu. Ja muižkungu valdīšanas laikos šeit bija īstā vieta medībām, šobrīd Kalētu mežaparks ir īstā vieta pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem, riteņbraukšanai un dabas izziņai.


Kalētu mežaparkā izveidota virkne objektu, kas to no vēsturiska parka padara aizraujošā piedzīvojumu parkā. Viens no šādiem objektiem ir Zaļā klase – īpaša vieta, kur dabā mācīties par dabu. Tā ir populārs galamērķis skolēnu ekskursijām. Šeit patīk gan skolotājiem, gan bērniem, gan ģimenēm, jo papildus interesantā veidā nodrošinātajai dabas izziņai, šeit var kārtīgi izlocīt kājas šķēršļu joslā un bērnu rotaļu laukumā. Šeit var atpūsties, izstaigāt tematiskās dabas takas, meklēt un atrast Kalētu mežaparkā izvietotās koka figūras un vienlaikus iepazīt teritorijā sastopamo dzīvnieku daudzveidību.


Ja vēlies gūt pilnīgu priekšstatu par Kalētu mežaparku, pirms došanās šurp noteikti sarunā sev meža gidu – tas Jūsu piedzīvojumu padarīs vēl interesantāku Šeit ik uz soļa redzamas dažādu sugu priedes, dižskābarži un ozoli, kas vēsta par laikiem, kad staltbrieži no Kalētu medību dārza izbēga Latvijas mežos.

www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu