Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sēra dīķu laipa

Atrašanās vieta: Ķemeru nacionālais parks, Lapmežciema pagasts

 

Garums: 0,8 km (vienā virzienā)

 

Taka atrodas Raganu purvā, kas ir viens no lielākajiem Ķemeru nacionālā parka augstajiem jeb sūnu purviem, un kurā vērojama Latvijā reti sastopama dabas parādība – vietā, kur sērūdens avoti izplūst virszemē, ir izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens. Diezgan neparasta aina šajā vietā paveras pavasarī, kad dīķos savairojas mikroorganismi, kas dīķu ūdeni iekrāso dzeltenā nokrāsā. Esot šeit jutīsiet spēcīgu puvušu olu aromātu, kas raksturīgs sērūdeņiem, tomēr, pirms raucat degunu, atcerieties, ka sērūdeņiem piemīt dziednieciskas īpašības. Taka veidota kā koka laipa, tā ir labas kvalitātes, vienvirziena ar mazu loku galā.

www.kurzemesregions.lv

 

 

Šeit vērojama Latvijā reti sastopama dabas parādība – vietā kur sērūdens avoti izplūst virszemē ir izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens. Diezgan neparasta aina šajā vietā paveras pavasarī kad dīķos savairojas mikroorganismi, kas dīķu ūdeni iekrāso dzeltenā nokrāsā. Esot šeit jutīsiet spēcīgu puvušu olu aromātu, kas raksturīgs sērūdeņiem, tomēr, pirms raucat degunu, atcerieties, ka sērūdeņiem piemīt dziednieciskas īpašības. Raganu purva rietumu malā sākas koka laipa (šobrīd avārija stāvoklī, bet to plānots atjaunot), kas ved caur Raganu purvu un aizved līdz sēra dīķiem. Pa ceļam uz dīķiem Jums būs iespēja iepazīt augstā purva ainavu.

www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu