Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Tērvetes dabas parks

Tērvetes novads, Tērvetes pagasts, Tērvete, LV-3730


Tērvetes dabas parks jau vairāk nekā piecdesmit gadus ir viena no tūristu iecienītākajām vietām Latvijā. Parks, ko apsaimnieko AS „Latvijas valsts meži”, ir labākā un draudzīgākā atpūtas vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecāties par dabas un pasakas lielisko saspēli.


Iecienītākās parka vietas ir Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs (kopumā 300 hektāri). Šo tematisko meža daļu apskatei nepieciešamas vismaz 3 stundas. Ne vienā vien dabas draugā apbrīnu izraisa unikālais priežu sils, kura majestātisko koku mūža ilgums tuvojas 300 gadiem. Ne tikai Veco priežu parka daļu, bet visu mežu caurvij takas klusām pastaigām. Parkam cauri plūst čalojošā Tērvetes upīte ar vairākiem koka tiltiņiem, kas mudina atpūsties no ikdienas steigas, baudīt nesteidzīgu atpūtu.


Tērvetes dabas parkā var sastapt vairāk nekā simts koka skulptūras un veidojumus. Lielākā daļa skulptūru veidotas pēc Latvijā ievērojamas rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem.

No 1931. gada notika liela Tērvetes parka labiekārtošana - izveidoja jaunas takas un deva nosaukumus, 1935.-36. gadā stādīja Dendrāriju, kurā aug ap 180 svešzemju koku un krūmu sugu.

Septiņdesmito gadu sākumā mežkopja Miķeļa Kļaviņa vadībā izveidoja Tērvetes meža ainavu parku un uzstādīja koktēlnieka Krišjāņa Kugras grieztās pasaku tēlu koka skulptūras - Lutausi un Sprīdīti, Meža Ķēniņu un Sargu, Saules pulksteni, Anneles ogotājas un Rūķīti. Šodien oriģinālā ir saglabājies tikai Saules pulkstenis un Meža Ķēniņa Sargs.

Pēdējos gados koktēlnieks Ritvars Kalniņš ir atjaunojis pārējās skulptūras.


Katru dienu parkā no maija līdz oktobrim ikvienu mīļi sagaida dzīvie pasaku tēli: Rūķīšu mežā – Rūķu māmiņa, Pasaku mežā draiskojas Sila raganiņa. Ekskursantus vizina Pasaku vilcieniņš, savukārt Rotaļu laukumā var sportot, izložņāt labirintu, pavizināties zirga pajūgā vai apmesties jaukā piknikā.


Ja Tērveti apmeklēsiet augusta otrajā sestdienā, pie Tērvetes pilskalna jums būs iespēja ielūkoties Amatnieku tirgū un piedalīties Zemgaļu svētkos, kad tiek uzcelta seno laiku apmetne un aktualizēts 9. – 13. gadsimta dzīvesveids, paražas un cīņu prasme. Tērvetes parkā apmeklējiet skaisto Gulbju ūdenskrātuvi. Tur var iznomāt laivu gan izklaižu izbraucieniem, gan makšķerēšanai.


Tērvetes dabas parkā: pavasarī – dabas vērošana; iespēja vērot gājputnus; vasarā – tikšanās ar dzīviem pasaku tēliem, Gulbju ūdenskrātuvē – laivošanas un peldēšanas sezona; rudenī – sakām atvadas gājputniem; ziemā – iemītās takas izmanto distanču slēpotāji, Rūķu sētā viesus gaida īsts Rūķu tētis un māmiņa. Aktīvās atpūtas piekritēji pa parku var doties izbraukumā ar velosipēdiem.


Apmeklētāju grupas, iepriekš piesakot, teiksmu un pasaku valstībā ievadīs un arī veiksmīgi no meža ārā izvedīs gids.


Dabas aizsardzības plāns dabas parkam "Tērvete" 2009. - 2018. g. lasāms šeit: www.daba.gov.lv


Dabas parka karti var apskatīt www.tervetesnovads.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu