Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Melnalkšņu dumbrāja laipa

Melnalkšņu dumbrāju laipa ir viena no īsākajām takām Ķemeru nacionālajā parkā (600 m), atrodas tieši pie "Meža mājas". Te ļoti koncentrētā un izzinošā veidā var iepazīt pārmitru platlapju mežu – dumbrāju. Vērot, kā dažādu sugu koki piemērojušies dzīvei slīkšņainajos Vēršupītes krastos, tveicīgā vasaras dienā izbaudīt veldzējošu koku lapotnes pavēni un uzmanīgi ieklausīties putnu balsīs. Dumbrāju par piemērotu dzīvesvietu atzinuši teju visi Latvijā sastopamie dzeņi, tai skaitā arī parka simbols – baltmugurdzenis. Pastaiga pa laipu aizņem apmēram pusstundu. Laipa ir domāta kājāmgājējiem. Esiet uzmanīgi – lietus laikā laipas dēļi ir slideni.

visittukums.lv

 

 

Taka īsas pastaigas laikā aicina iepazīt pārmitru platlapju mežu – melnalkšņu dumbrāju Vēršupītes krastos.

Rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos. Tā ir aizraujoša pavasarī un vasaras sākumā, kad dumbrājā saplaukst krāšņi pavasara ziedi un visur manāmi un saklausāmi meža putni. Arī vasarā, kad dumbrājs kļūst par ēnainu, dzīvības pārpilnu un noslēpumainu zaļu valstību. Un rudeņos, kad pamazām nodzeltē lakstaugi un uz kailo koku stumbriem izceļas sūnu un sēņu daudzveidība. Arī ziemā, kad mitrās ieplakas un aizsalušo upi pārklāj sniegs, kurā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti.

 

Dumbrāju par piemērotu mājvietu atzīst teju visi Latvijā sastopamie dzeņi, arī parka simbols baltmugurdzenis. Vairāk par putnu vērošanu dumbrāja laipā.

Dumbrāja laipa ir savienota ar Meža taku. Pastaigājoties pa to, var iepazīt sausu lapu koku mežu – gāršu, un iemācīties atšķirt dažādas koku sugas. Takas garums ir apmēram 600 m. Tā ved pa vēsturiskā Ķemeru kūrorta parka celiņiem, tādēļ pastaigu var ērti (un skaisti!) pagarināt līdz sēravota paviljonam "Ķirzaciņa" (~ 800 m) vai Ķemeru centram (~ 1 km).

www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu