Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Aizvīķu parks

Aizvīķu meža parks ir skaists un interesants visos gadalaikos. Parks sēts un stādīts 19. gadsimta 80. gadu beigās kā Aizvīķu muižas parks. Parkā līdzās vietējo koku sugām ir arī eksotisko koku sugas.

 

Šī ir lieliska pastaigu vieta ģimenēm ar bērniem, jo bez dabas veidotajām gleznainajām meža ainavām te apskatāmi cilvēka roku darināti pasaku un teiksmu tēli, kas ceļotājiem vēsta notikumus arī no Aizvīķu vēstures.

 

Pirms vairāk nekā simts gadiem, Aizvīķu pakalnos baronam Korfam piederošajā, bet lauksaimniecībai nepiemērotajā zemē iesēti koki, kas tikko sasnieguši cienījamu vecumu. 

www.kurzeme.lv

 

 

 

Šis ir savdabīgs, noslēpumiem un leģendām apvīts meža parks. Veidots 19. gadsimta beigās kā Aizvīķu muižas parks, kad muižas barons fon Korfs tuvumā esošo pauguraino zemi apsēja ar priežu un egļu mežu. Vēlāk 40 ha lielajā platībā tika ierīkoti pastaigu celiņi, sastādīti arī citu sugu koki un ierīkots fazānu dārzs.

 

Bez gleznainajām meža ainavām te apskatāmi arī kokā darināti pasaku un teiksmu tēli, kas ceļotājiem vēsta notikumus no Aizvīķu vēstures un atzīmē parkā esošās kultūrvēsturiskās vietas – Tumšo gaņģi, pēdakmeni, Raganas soda vietu un Raganas peļķi, Spoku kalnu un 18. gadsimta kapsētu. Parkā izveidota arī Zaļā klase bērnu izglītošanas veicināšanai par dabu.

www.kurzemesregions.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu