Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Drusku pilskalna taka

Dabas taka sākas Kornetos pie pagasta pārvaldes ēkas. Pēc apm. 600 m, Dzērves kalnā atrodas 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras skats uz Alūksnes augstieni Latvijā un Hānjas augstieni Igaunijā, tai skaitā uz Igaunijas augstāko virsotni Munameģi (318 m v.j.l.), kā arī uz vairākiem Kornetu-Peļļu gravas ezeriem. Tad taka pa meža ceļu, gar Pilskalna ezeru ved uz Drusku pilskalnu, taču lai tajā uzkāptu, ir jāpārvar stāva nogāze, jo Drusku pilskalns ir viens no visstāvākajiem Latvijā. Taku iespējams iziet arī pretējā virzienā, uzsākot pārgājienu no stāvlaukuma stāvas nogāzes pakājē, apm.1km no Kornetu centra uz R.
www.daba.gov.lv

 

 

Drusku pilskalna dabas taka un Drusku kalns. Apļveida taku 3,5 km garumā iespējams uzsākt no stāvlaukuma, kas atrodas Korneta centrā (pie dzeltenā tautas nama ēkas) vai no stāvlaukuma Drusku kalna pakājē, ap 1 km no Kornetu centra uz R. Taka ietver uzkāpšanu 2 salīdzinoši augstos un stāvos pakalnos: Dzērves kalnā (203 mvjl.) un Drusku kalnā (246.6 mvjl.). Dzērves kalnā 2015. gadā atklāts 27 m augsts skatu tornis (metāla ar koka apdari), no kura paveras skaists skats uz Pilskalna ezeru un Kornetu ezeru apkārtnes ainavu, Drusku kalnu, Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni. Taka ir marķēta ar norādēm (virziena stabiņi un marķējuma plāksnītes uz kokiem (balta neliela plāksnīte ar dzeltenu aplīti centrā) un nelieliem informatīviem stendiem latviešu valodā par takā skatāmajām dabas un kultūras bagātībām. Drusku pilskalna virsotnē iekārtota atpūtas vieta ar neapjumtu galdu un soliem (lūgums sadzīves atkritumus nest līdzi un neatstāt pilskalna virsotnē). No kalna virsotnes D, DA un Z virzienos veidotas ainaviskas skatu stigas. Drusku kalna vienā no virsotnēm 2015. gadā uzstādīts panorāmskata stends, kurš satur gan telpisku, gan izzinošu informāciju par tālumā redzamajām vietām. Stāvlaukumā Drusku kalna pakājē atrodas info stends un tualete. Taka vidējā vai lēnā tempā izejama 1-1.5 stundās. Taka nav piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem un bērniem ratiņos. Takas iziešana slapjā laikā var būt apgrūtināta, jo ir ļoti stāvas, vietām mālainas nogāzes. Stāvākajās nogāzēs gan Drusku pilskalna, gan Dzērves kalna daļās ierīkotas trepītes. Ieteikums-slapjā laikā taku iziet pulksteņa rādītāja virzienā, sākot to no Kornetu tautas nama puses, lai izvairītos no slidenā stāvās nogāzes meža posma veikšanas lejup. Takas apsaimniekotāji ir Veclaicenes pagasta pārvalde.

thebaltictravel.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu