Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Abavas senleja

Dabas parks „Abavas senleja” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija (14’933 ha) no Kandavas līdz Abavas upes ietekai Ventā. Tā ir arī Nature 2000 teritorija – visā Eiropā retu un apdraudētu augu un dzīvnieku sugu dzīves vieta. Dabas parkā atrodas dabas liegums Čužu purvs (96 ha).

 

Abavas ielejas attīstības centrs, biedrība
Kūrortu iela 1b, Kandava, Kandavas novads, Latvija, LV-3120
aiac@inbox.lv
(+371) 28396830 - Tālrunis
senleja.lv

 

Abavas senlejas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas aptver daļu Abavas senlejas un Abavas upes ieleju Austrumkursas augstienes ziemeļaustrumu un ziemeļu malā Ventspils, Kuldīgas, Talsu un Kandavas novados. Senleja ir izveidojusies ledus laikmetā, kad, ledājam kūstot, pa to plūda ledāja kušanas ūdeņi. Aizsargājamā teritorija izveidota 1957. gadā kā Abavas ielejas kompleksais dabas liegums, paplašināts 1977. gadā līdz 6697 ha. Parks sevī ietver arī īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju «Abavas ieleja», kā arī Čužu purva dabas liegumu.
lv.wikipedia.org

 

Abavas senleja ir kultūrvēsturiska teritorija, kuras robežas daudzviet pārklājas ar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas ‘'Abavas ieleja'' robežām. Upes ielejas nogāzēs atrodas vairāki pilskalni, te izveidojušās arī divas senpilsētas Kandava un Sabile. Liela nozīme teritorijas ainavas telpiskās struktūras veidošanā bija muižām, kas radīja ap sevi noteiktu ietekmju laukus dažādas saimnieciskās ēkas, parkus, alejas, pusmuižas un citus objektus. Teritorija ar izcilu ainavisko vērtību upes ielejas ainavas, pļavu un nogāžu ainavas, ģeomorfoloģiskās vērtības. Senlejā ir izteiktas īpatnējas reljefa formas (stāvinkrasti, dolomītu atsegumi, terašu krastu nogāzes avoti), ir liela pļavu ģeobotāniskā daudzveidība, sastopamas vairāk nekā 50 aizsargājamās augu sugas. Izcila biotopu daudzveidība, tajā skaitā ļoti retu, piemēram, Kaļķaini purvi ar Devela grīsli, kadiķu audzes kaļķainās pļavās u.c. Parka teritorijā atrodas ģeoloģiskie objekti: Sudmaļu ūdenskritums, Imulas dolomīta klintis, Kalnamuižas kraujas, Cimmermaņu krauja, Īvandes ūdenskritumi, Muižarāju klintis, Langsēdes klintis, Abavas Velnala.

Aizsardzības kategorija: dabas parks, tajā ietilpst dabas liegums Čužu purvs. Natura 2000 vieta.

Dibināšanas gads: 2000. Teritorija atrodas aizsardzībā kopš 1957. gada, kultūrvēsturiskā teritorija ‘'Abavas senleja'' dibināta 1996. gadā) atrodas Talsu novada Abavas pagastā (Sabiles apkārtnē) un Ģibuļu pagastā, un Kuldīgas, Ventspils un Tukuma novados.
 
Platība: 14933 ha

Administrācija: Dabas aizsardzības pārvalde
www.talsitourism.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu