Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ventspils rātslaukums

Ventspils rātslaukums ir Vecpilsētas vēsturiskais centrs un Vecpilsētas sirds.


Rātslaukuma rietumu malā atrodas Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja, kas ierīkota 18. gs. dzīvojamā ēkā ar baroka un klasicisma iezīmēm (19. gs. vidū te atradās pilsētas Rātsnams), austrumu malā – vēlīnā klasicisma stilā celtā evaņģēliski luteriskā Nikolaja baznīca. Iepretim baznīcai atrodas modernā stilā pārbūvētā Ventspils Galvenā bibliotēka un Digitālais centrs, kas ierīkots greznā 19. gs. savrupmājā.

 

Netālu no Tirgus laukuma, Skolas ielā atrodas jaunākais pilsētas tūrisma objekts - 2007. gada augustā atklātā Ventspils Amatu māja ar darbnīcām keramiķiem, audējiem un kalējiem, kas atvērtas apskatei. Šeit ierīkota arī 19. gs. mācību klase, kur atraktīvā ekskursijā ir iespēja iejusties tā laika mācību stundas atmosfērā.

Rātslaukumā aug 1936. gadā par godu arhibīskapam Teodoram Grīnbergam iestādīte ozoli, kam līdzās atrodas senais un ar lielu rūpību koptais Ventspils Nikolaja ev.luteriskās baznīcas dārzs.
www.visitventspils.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu