Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Salnavas muižas parks

Salnavas muižas teritorija piederēja poļu muižnieku Šadursku dzimtai. Muižas komplekss un tam pieguļošais parks tika izbūvēts 18. gs. Kā vēsta gravējums uz centrālās muižas kompleksa ēkas – kungu mājas, tad tā ir celta 1785. gadā. Muižas kungu māja ir veidota klasicisma stilam raksturīgās būvformās, iespējams, koka konstrukcijā. Pašreizējo ēkas apjomu veido senākais centrālais korpuss, kuram 19. gs. vidū no sāniem piebūvēti divi nelieli korpusi. Parka platība ir 7,8 hektāri, no kuriem apmēram vienu hektāru aizņem sarežģītas formas dīķi. Acij tīkams ir centrālais dīķis ar romantiskām saliņām, atpūtas vietu un tiltiem, kā arī divas lauces ar retu koku stādījumiem un alejām. Parka ainavu lieliski papildina liels akmens – Mīlestības akmens un diža liepa.

Salnava, Salnavas pagasts, Kārsavas nov., LV 5740
+371 29327265
turisms@karsava.lv
visitlatgale.com


18. gadsimta beigās veidojies Salnavas muižas komplekss ar skaistu parku. Salnavas muižas parkā regulāri stādījumi saglabājušies tikai ap bijušo kungu māju, bet visā pārejā teritorijā plānojums ir brīvs. Parka platība ir 7,8 hektāri, no kuriem apmēram vienu hektāru aizņem sarežģītas formas dīķi. Acij tīkams ir centrālais dīķis ar romantiskām saliņām un divas lauces ar retu koku stādījumiem un alejām. Parka ainavu lieliski papildina liels akmens un diža liepa (apkārtmērs 5,5 m). Saglabājies nostāsts par to, ka no dīķiem izsmeltā zeme sabērta uzkalniņā, kur uzcelta baznīca. Salnavas muižas parks līdzīgi daudziem citiem parkiem atstāj netraucētas dabas iespaidu.
www.ludzasbiblio.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu