0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Rudzupuķes kviešu lauka malāCeļteka
Lasīt aprakstu
Pļavas plostbārdis, Pļavas plostbārdis (Tragopogon pratensis), Plostbārdis (Tragopogon), Ziedi

Pļavas plostbārdis

Kods: A-396-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
116 KB
S 2000 x 1333 px
1.27 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Pļavas plostbārdis - Tragopogon pratensis L.

Pļavas plostbārdis - angliski: Goat’s-beard; vāciski: Wiesen-Bocksbart; zviedru: ängshaverrot; igauņu: harilik piimjuur; lietuviešu: pievinis pūtelis; krievu: козлобородник луговой

APRAKSTS:
Divgadīgs vai daudzgadīgs, vidējs vai liels (ga 30-100 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails, vienkāršs, zaro maz, zem ziedu kurvīša nav manāmi paplašināts. Lapas lineāras (ga 8-20 cm, pl 0.4-1 cm), stāvas, renesveidīgas un nereti spirāliski sagriezušās. Lapas gals gari nosmailots, mala gluda, pamats pusskaujošs. Zaru galā pa vienam ziedu kurvītim (pl ap 2.5-3 cm). Vīkala lapas parasti 8 (ga 2-3 cm). Mēlziedi dzelteni, malējie aptuveni vīkala lapu garumā. Mēlzieda gals zobains. Pļavas plostbārža ziedi ir atvērušies tikai priekšpusdienā; dienas otrajā pusē tie sakļaujas. Sēkleņi lieli (ga 1.5-2.2 cm), strupi izciļņaini, pēkšņi sašaurināti garā knābī, kas aptuveni sēkleņa pamatdaļas garumā. Matkauss iepelēks, ciets. Zied no jūnija līdz augustam.

IZPLATĪBA:
Mainīga izskata suga Eiropas vidusdaļā, dienvidos un austrumos, kā arī Rietumāzijā. Tās ietvaros nodala 3 tuvas pasugas.

Latvijā diezgan bieži visā teritorijā.

BIOTOPI:
Atsevišķi eksemplāri un grupas pļavās, upju krastu nogāzēs, ceļu un dzelzceļu malās. Raksturīga suga mēreni sausās augsta zelmeņa pļavās: Cl. Molinio-Arrhenatheretea, All. Arrhenatherion elatioris.

ĪPAŠAS NORĀDES:
Ļoti līdzīgs ievazātajam austrumu (T. orientalis) plostbārdim (sk. sugas apraksta daļu). No citiem kurvjziežiem diezgan viegli atšķirams pēc stāvām, lineārām un pie pamata pusskaujošām, zaļām lapām. No citas piejūras smiltājos sastopamas plostbārža sugas - pūkainā plostbārža (T. heterospermum) - atšķirams pēc tā, ka augam nekad nav (nevis ir) tīmekļains vai tūbains, pelēcīgs apmatojums. No ievazātā lielā plostbārža (T. major) atšķirams pēc malējiem mēlziediem vismaz vīkallapu garumā (nevis manāmi īsākiem), stublājs zem kurvīša nav manāmi paplašināts (nevis acīm redzami uzpūsts), ziedi salīdzinoši tumšāki.
www.latvijasdaba.lv

Pļavas plostbārdis

Kods: A-396-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
116 KB
S 2000 x 1333 px
1.27 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
14.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.