0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Pļavas plostbārdisRasaskrēsliņš
Lasīt aprakstu
Ceļteka, Vidējā ceļteka (Plantago media), Savvaļas augi

Ceļteka

Kods: A-395-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
110 KB
S 2000 x 1333 px
1.41 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Vidējā ceļteka aug mēreni mitrās pļavās un atmatās, ļoti raksturīga suga ganībās, kur ganīšanas rezultātā veidojas īpaši zems zelmenis. Vidējās ceļtekas lapas ir rozetē, divreiz platākas nekā garas, apmatotas, pieplakušas zemei. Lapām 5-7 lokveidīgas dzīslas. Ziedi rožaini līdz balti blīvā vārpā līdz 40 cm gara ziedneša galā. Putekšņlapu kātiņi gari, ievērojami pārsniedz vainagu. Latvijā bez vidējās ceļtekas bieži sastopamas vēl 2 sugas – lielā un šaurlapu ceļteka. Kā ārstniecības līdzekli pret daudzām kaitēm izmanto lielo ceļteku, literatūrā atrodamas ziņas arī par abu pārējo sugu ārstnieciskajām īpašībām. Aug sausās un mēreni mitrās pļavās. Latvijā bieži sastopama.
(http://www.ldf.lv/upload_file/29124/DAP-Iepazisim_Plavas-DEMO.pdf)

Vidējā ceļteka (Plantago media) ir daudzgadīgs, neliels līdz vidējs (ga 15-40 cm) ceļteku dzimtas lakstaugs. Lapas rozetē, plati lancetiskas, apmēram divreiz platākas nekā garas (ga 4-16 cm, pl 2-7 cm), apmatotas. Lapām 5-7 lokveidīgas dzīslas, mala gluda, gals īsi smails, pamats ķīļveidīgs, sašaurināts īsā un platā kātā. Ziedi blīvā (ga 2-4 cm) vārpā stāva vai pie paša pamata lokveidīgi pacila, gara (līdz 40 cm) ziedneša galā. Arī ziednesis klāts ar gaišiem, piegulošiem matiņiem. Kauslapas strupas, ar gaišāku apmali. Vainaglapas blāvi sārtas līdz baltas. Putekšņlapu kātiņi manāmi pārsniedz vainagu. Auglis - eliptiska pogaļa. Zied jūnijā, jūlijā.

Izplatība: Plaši Eirāzijā.
Latvijā bieži visā teritorijā.

Biotopi: Atsevišķi eksemplāri un skrajas grupas pļavās, atmatās, krūmājos, mītņu tuvumā.
(www.latvijasdaba.lv)


Ceļteku dzimta (Plantaginaceae)

Ceļteku dzimtā ietilpst daudzgadīgi, retāk viengadīgi lakstaugi, kuru lapas ir rozetē, retāk stublāji ir ar lapām. Ziedi sīki, kārtni, divdzimumu vai viendzimuma galviņ- vai vārpveidīgās ziedkopās. Augļi pogaļas.

No ceļtekām (Plantago) bieži pagalmos, uz ceļiem un tīrumos aug lielā ceļteka (Plantago major). Tas ir augs ar plati olveidīgu lapu rozeti un vairākiem, 5 - 40 cm gariem ziednešiem, kuru galos ziedi veido 1 - 15 (20) cm garu cilindrisku, vairāk vai mazāk blīvu vārpu. Zied no VI-X.

Pļavās un ceļmalās bieži sastopama arī vidējā ceļteka (Plantago media) – augs ar plati lancetisku lapu rozeti un vienu vai vairākiem 20 - 40 cm gariem ziednešiem, kuru galos ziedi veido 2 - 4 cm garu vārpu. Ziedi sudrabaini balti. Zied VI, VII.

Pļavās, norās, ceļmalās un tīrumos kā nezāle sastopama šaurtlapu ceļteka (Plantago lanceolata). Auga rozetes lapas lancetiskas, ziedneši 15 - 40 cm gari, ziedi to galos veido 1 - 2,5 cm garas vārpas. Ziedi gaiši brūni. Zied no VI-X.

Valsts aizsardzībā ir jūrmalas ceļteka (Plantago maritima) – augs ar šauri lineārām rozetes lapām un 15 - 45 cm gariem ziednešiem, kuru galos ziedi veido 5 - 8 cm garu vārpu. Atrasta tikai Rīgas jūras līča austrumu piekrastē un Liepājas rajonā Baltijas jūras piekrastes pļavās.
latvijas.daba.lv

Ceļteka

Kods: A-395-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 8. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
110 KB
S 2000 x 1333 px
1.41 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.