0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Baložveidīgo kārta

Pāvbaloži baloži Dundagas ZooBalodis
Lasīt aprakstu
Balodis, Mājas balodis (Columba livia), Baloži, Putni

Balodis

Kods: D-037-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
261 KB
S 2000 x 1333 px
2.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.6 MB
XL 4878 x 3252 px
41.3 x 27.53 cm / 300 dpi
14.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mājas balodis (Columba livia domestica)

Klasifikācija
 
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Hordaiņi (Chordata)
Klase Putni (Aves)
Kārta Baložveidīgie (Columbiformes)
Dzimta Baložu dzimta (Columbidae)
Ģints Baloži (Columba)

Suga

Pasuga

Klinšu balodis (C. livia)

Mājas balodis (Columba livia domestica)


Klinšu balodis (Columba livia) ir plaši izplatīts baložu dzimtas (Columbidae) putns, kura dabīgais izplatības areāls aptver Eiropas dienvidus,Āzijas dienvidrietumus un Āfrikas ziemeļdaļu. Šī suga cēlusies Āzijas dienvidos, kur atrastas vairākus tūkstošus gadus vecas fosilijas,lai gan klinšu balodim ir tik sena kopīgā vēsture ar cilvēku, ka ir grūti noteikt tā izcelsmes vietu. Jau senos laikos cilvēks šos putnus spēja pieradināt, kā rezultātā izveidojās pasuga, kuru dēvē par mājas balodi (Columba livia domestica). Gadu gaitā mājas baloži ir atgriezušies atpakaļ savvaļā, kļūdami atkal par savvaļas putniem.Savvaļas mājas baložu populācija ir milzīga un tā izplatības areāls aptver gandrīz visus kontinentus, izņemot Antarktīdu. Arī Latvijā savvaļā sastopams mājas balodis. Bet pēdējos desmit gados to skaits Latvijā ir samazinājies vairāk kā par 30%.
lv.wikipedia.org

Latvijā sastopamas piecas baložu sugas – mājas balodis, meža balodis, lauku balodis, gredzenūbele un parastā ūbele.

Mājas balodis (Latīņu val. – Columba liviaAngļu val. – feral pigeonVācu val. – StraßentaubeKrievu val. – сизый голубь) ir visizplatītākais no baložiem un ir parasts ligzdotājs apdzīvotās vietās. Latvijas mājas balodis ir klinšu baloža forma, kas pielāgojusies dzīvei cilvēku tuvumā.
www.dabasdati.lv

Ārpus pilsētām mājas baloži parasti apmetas uz dzīvi krūmāju tuvumā pie klinšainiem kalniem, aizām, kā arī pie stāvu upju krastiem. Ne velti angļu valodā runājošie šos putnus dēvē par "rock pigeon", kas burtiskā tulkojumā nozīmē "klinšu balodis". Baložiem bija viegli adaptēties cilvēka tuvumā, jo viņu celtās mūra ēkas bija laba vieta dzīvošanai, kā arī cilvēks nodrošināja regulāru piekļuve barībai visu cauru gadu, piemēram, atstājot aiz sevis dažādus pārtikas atkritumus.

Pieauguša baloža ķermeņa garums variē no 29 līdz 36 cm, spārnu plētums ir no 50 līdz 67 cm, bet tā svars ir 265-380 g.[3] Apspalvojums ir biezs un blīvs, turklāt spalvas ir vāji nostiprinātās pie ādas. Apspalvojuma krāsas var būt dažādas, it īpaši pilsētās dzivojošajiem baložiem, kuru vecāki ir gan savvaļas, gan pilsētas baloži. Kā likums galva, kakls un krūtis ir zilganpelēkas ar metālisku spīdumu, kurš var būt iezaļgans, dzeltenīgs vai pat purpura krāsā. Atspīdums var būt arī uz pārējā ķermeņa. Acs varavīksnene parasti ir sarkana, oranža vai zeltaini dzeltena; kā arī tas iekšējais aplis ir blāvāks. Ap acīm ir zilganpelēks apspalvojums. Knābis ir melnīgsnējs un virs tā atrodas balts paugurs.

Baložiem, kuri nav pieradināti, arī ir pelēks ķermenis, bet uz spārniem ir divas izteikti tumšas joslas. Tieši šī īpašība ir galvenā, pēc kuras var atšķirt mājas balodi no citiem baložiem, piemēram, no meža baloža. Spārni ir plati ar smailiem galiem. Aste ir noapaļota, parasti tā ir tumša un gar tās malām ir baltas joslas. Kājas var būt no rozā līdz pat pelēki melnam tonim, dažiem indivīdiem tās ir arī daļēji klātas ar spalvu. Mātīte no tēviņa pēc ārējā izskata atšķiras ļoti minimāli. Mātītēm nav tik izteikts metāliskais atspīdums no kakla un krūtīm. Putna mazuļi pirmos dzīves 6-8 dzīves mēnešus ir gaiši.

Ārējais izskats mājas balodim ir tik dažāds, ka tiek izšķirtas vismaz 10 pasugas.

Mājas balodim, tāpat kā visiem citiem baložu dzimtas putniem, raksturīga ir dūdošana, kurš īpaši spilgti izpaužas riesta laikā. Olu perēšanas laikā baložu balss vairāk atgādina kaķa murrāšanu. Briesmu brīžos šie putni izdod īsu kliedzienu, kurš skan tāpat kā "o-rrr". Tikko izšķīlušies mazuļi spēj izdot tikai klusas šņācošas skaņas vai arī vienkārši klabina knābi. Vēl bez balss baloži izmanto spārnu sišanu gar sāniem, lai pievērstu citu baložu uzmanību aplidošanas laikā vai briesmu brīžos.

Balodis

Kods: D-037-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
261 KB
S 2000 x 1333 px
2.6 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.6 MB
XL 4878 x 3252 px
41.3 x 27.53 cm / 300 dpi
14.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.