0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Baložveidīgo kārta

Baloži
Lasīt aprakstu
Mājas balodis (Columba livia), Mājas balodis, Baloži, Columba livia, Putni, Rīga (pilsēta)

Mājas balodis (Columba livia)

Kods: D-076-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 19. augustā, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
150 KB
S 2000 x 1333 px
2.05 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3304 x 2202 px
27.97 x 18.64 cm / 300 dpi
5.20 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mājas balodis (Columba livia) ir plaši izplatīts baložu dzimtas putns, kura dzimtene tiek uzskatīta Eiropa, Dienvidrietumu Āzija un Āfrikas ziemeļu daļa. Jau sen senos laikos cilvēks šos putnus spēja pieradināt, kā rezultātā izveidojās pasuga, kuru dēvē par pasta baložiem (Columba livia domestica). Cilvēki viņus izmanto, lai varētu nosūtīt ziņu citiem cilvēkiem. Pārceļoties uz dzīvi uz jaunām vietām, cilvēks ņēma līdzi arī baložus. Tādā veidā tie ir izpletušies teju vai pa visu pasauli. Mūsdienās tie ir sastopami jau gandrīz visās lielākajās pilsētās.

Ārpus pilsētām mājas baloži parasti apmetas uz dzīvi krūmāju tuvumā pie klinšainiem kalniem, aizām, kā arī pie stāvu upju krastiem. Ne velti angļu valodā runājošie šos putnus dēvē par „rock pigeon”, kas burtiskā tulkojumā nozīmē „klinšu balodis”. Baložiem bija viegli adaptēties cilvēka tuvumā, jo viņu celtās mūra ēkas bija laba vieta dzīvošanai, kā arī cilvēks nodrošināja regulāru piekļuve barībai visu cauru gadu, piemēram, atstājot aiz sevis dažādus pārtikas atkritumus. Neskatoties uz agri notikušo baložu pieradināšanu, pieradinātie un savvaļas baloži brīvi pārojas, kas pēc ornitologu domām varētu izraisīt to, ka izzustu baloži, kuri dzīvo savvaļā. Mājas balodis savvaļā nodzīvo no trim līdz pieciem gadiem, atšķirībā no pieradinātajiem, kuri spēj nodzīvot pat 15 gadus, bet atsevišķi indivīdi spēj nodzīvot pat 35 gadus.

Pieauguša baloža ķermeņa garums variē no 29 līdz 36 cm, spārnu plētums ir no 50 līdz 67 cm, bet tā svars ir 265-380 g. Apspalvojums ir biezs un blīvs, turklāt spalvas ir vāji nostiprinātās pie ādas. Apspalvojuma krāsas var būt dažādas, it īpaši pilsētās dzivojošajiem baložiem, kuru vecāki ir gan savvaļas, gan pilsētas baloži. Kā likums galva, kakls un krūtis ir zilganpelēkas ar metālisku spīdumu, kurš var būt iezaļgans, dzeltenīgs vai pat purpura krāsā. Atspīdums var būt arī uz pārējā ķermeņa. Acs varavīksnene parasti ir sarkana, oranža vai zeltaini dzeltena; kā arī tas iekšējais aplis ir blāvāks. Ap acīm ir zilganpelēks apspalvojums. Knābis ir melnīgsnējs un virs tā atrodas balts paugurs.

Baložiem, kuri nav pieradināti, arī ir pelēks ķermenis, bet uz spārniem ir divas izteikti tumšas joslas. Tieši šī īpašība ir galvenā, pēc kuras var atšķirt mājas balodi no citiem baložiem, piemēram, no meža baloža. Spārni ir plati ar smailiem galiem. Aste ir noapaļota, parasti tā ir tumša un gar tās malām ir baltas joslas. Kājas var būt no rozā līdz pat pelēki melnam tonim, dažiem indivīdiem tās ir arī daļēji klātas ar spalvu. Mātīte no tēviņa pēc ārējā izskata atšķiras ļoti minimāli. Mātītēm nav tik izteikts metāliskais atspīdums no kakla un krūtīm. Putna mazuļi pirmos dzīves 6-8 dzīves mēnešus ir gaiši.

Ārējais izskats mājas balodim ir tik dažāds, ka tiek izšķirtas vismaz 10 pasugas.

Mājas balodim, tāpat kā visiem citiem baložu dzimtas putniem, raksturīga ir dūdošana, kurš īpaši spilgti izpaužas riesta laikā. Olu perēšanas laikā baložu balss vairāk atgādina kaķa murrāšanu. Briesmu brīžos šie putni izdod īsu kliedzienu, kurš skan tāpat kā „o-rrr”. Tikko izšķīlušies mazuļi spēj izdot tikai klusas šņācošas skaņas vai arī vienkārši klabina knābi. Vēl bez balss baloži izmanto spārnu sišanu gar sāniem, lai pievērstu citu baložu uzmanību aplidošanas laikā vai briesmu brīžos.

Mājas balodis (Columba livia)

Kods: D-076-11
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2011. gada 19. augustā, Rīgā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
150 KB
S 2000 x 1333 px
2.05 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3304 x 2202 px
27.97 x 18.64 cm / 300 dpi
5.20 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.