0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Baložveidīgo kārta

Balodis
Lasīt aprakstu
Pāvbaloži baloži Dundagas Zoo, Pāvbaloži, Baloži, Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā

Pāvbaloži baloži Dundagas Zoo

Kods: D-131-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 15. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
285 KB
S 2000 x 1333 px
2.77 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Lielākajā daļā avotu kā pāvbaložu dzimtene minēta Indija, taču pirmās rakstiskās ziņas par šo šķirni sastopamas Spānijā, kur Zacarias šo šķirni aprakstījis jau 1150. gadā, ar nosaukumu- Tripolini. Nākamās ziņas par šķirni nāk no Ķīnas, kur Tin Čung či, Minu dinastijas rakstnieks (1368-1644), šo šķirni atradis Sečuaņas ciemā. Indijā pirmās ziņas par pāvbaložiem ir 1590. gadā veikti pieraksti, kuros Abuls Fazls tos sauc par Lugganiem. Anglijā pāvbaložus ieveda apmēram 1676. gadā, kad Viluči tos apraksta kā „platastaino trīcošo” balodi. Šādi platastes baloži tajos laikos bija ļoti populāri, tiesa, šie putni nebija tikai pāvbaložu šķirnes pārstāvji. Indijā saglabājušās ziņas par senu šķirni „Mooke”. 1735. gadā Mors pāvbaložus jau sauc par vēdekļastēm, un izšķir jau 2 tipu putnus. Šaurastainie, kuriem nebija pārāk pacelta aste, bet bija spēcīgāk attīstīts kakls kā otram tipam- platastainajiem. 1868. gadā Tegetmaijers ir pirmais, kurš apraksta tipisku pāvbaložu šķirnes iezīmi- tauku dziedzera iztrūkumu. Attēli (Treatise - 1765, Fulton - 1875, Lumley – 1895) parāda, cik ātrs bija pāvbaložu kakla atliekuma un astes platuma palielināšanās progress. Šajā periodā pāvbaloži jau tuvojās mūsdienu šķirnes ideālam.

Anglijā lielākā uzmanība selekcijā tika pievērsta astes lielumam un formai, bet Skotijā - pirmkārt attīstīja stāju, kustības un mazu, apaļu ķermeni. Amerikā pāvbaloži tika ievesti no Kalkutas. 1897. gadā Anglijā izveidoja pirmo pāvbaložu audzētāju klubu. Audzētāji vadījās pēc Skotijas standarta. Tāpat notika arī Rietumeiropā. Šīs tendences ietekme samazinājās virzienā uz Austrumiem. Francijā pāvbaloži bija pazīstami ar nosaukumu „pāvu baloži”. De Ro (1883) apraksta skotu un angļu tipu baložus. Vācu audzētāji lielāku uzmanību pievērsa baložu krāsai un ķermenim. Jau tad pastāvēja putni ar krāsainām un baltām astēm. Novmaijsters (1837) sauc šo balodi par „pfauenschwancige Taube”- pāvbalodis, un norāda, ka eksistē arī cekulaini putni. Cekulainie putni eksistējuši visā šķirnes attīstības laikā, bet audzētāji devuši priekšroku gludgalvainiem īpatņi, kaut arī ir atsevišķi izdalīti cekulaini putni ar spalvu „biksēm” uz kājām. Pāvbaložu standarts ir pieņemts Amerikā 20. gs sākumā.

Sīrijā izaudzēti „Sīrijas pāvbaloži”, kuri pieskaitāmi sporta, nevis dekoratīvajiem putniem. Ir divi tipi- 1) hindi (no Indijas nācis) , putns ir labs lidotājs, hindi vienmēr ir vienkrāsaini, bez cekula. 2) karakard (no arābu valodas - melns), melns vai melns ar zilām joslām putns, vienmēr ar baltu asti un platu cekulu, pērļu krāsas acīm.

Abi tipi ir labi lidotāji, astē ir 28-36 spalvas. Asti tur paralēli zemei, atver tā, ka astes malējās spalvas skar zemi. Astes spalvu skaits nav tik būtisks kā to forma.

Ļoti rets putns ir amerikāņu šķirne Indian Fantasy , kura izaudzēta Losandželosā, 60-to gadu sākumā, krustojot šķirnes Saint, Indijas pāvbaložus un Jakobīnus. Šos putnus tur tikai daži baložu audzētāji. Sastopami dažādu krāsu putni, bet lielākoties tie ir balti. Citas šķirnes, kā Svētais Luiss un citas ir ļoti retas un ne pārāk popularizētas.

Baložu audzētājiem, it sevišķi Honkongā , ir pazīstams pūkainais pāvs, kurš netiek uzskatīts par atsevišķu šķirni, bet tomēr to vērtē pēc angļu standartiem, atsevišķi vērtējot putna īpatnējās spalvas.
www.minizoosalmini.lv

Pāvbaloži baloži Dundagas Zoo

Kods: D-131-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 15. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
285 KB
S 2000 x 1333 px
2.77 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.