0
info@redzet.lv

Daba » Ainava » Parks

Kalsnavas arborētuma ainavaJaunmoku pils parks
Lasīt aprakstu
Sapņu trepes (Skaņākalns), Skaņākalna dabas parks, Dabas parks “Salacas ieleja”, Mazsalacas novads

Sapņu trepes (Skaņākalns)

Kods: A-201-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
290 KB
S 1333 x 2000 px
3.17 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
9.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Skaņākalna dabas parks ar savu neparasto pievilcību priecē, sajūsmina un sniedz atpūtu ikvienā gadalaikā. Šeit, aptuveni trīs kilometru garumā gar Salacas upi, atrodas vairāki neparasti dabas objekti.

Salacas upe no Valtenberģu muižas līdz Skaņajam kalnam ir īpaši gleznaina. Šeit atrodas teiksmām un nostāstiem bagātā Vilkaču priede, kuras saknes, gadu gaitā Salacas ūdeņu izskalotas, nu izveidojušas 1-1.5 m augstus sakņu lokus.

Netālu atrodas Velnakmens. Kuru, kā teika vēsta, velns nesis, jo gribējis aizbērtu Salacu, bet iedziedājies gailis, velns aizskrējis un pametis akmeni.

Salacas kreisajā krastā atrodas Eņģeļu ala, kura savu vārdu ieguvusi klinšu arkveida atseguma dēļ, kas atgādina eņģeļa spārnus.

Uz Mīlestības tiltiņa savus noslēpumus viens otram var čukstēt mīlētāji un tālāk turpināt kāpienu augšup pa Sapņu trepēm - tāpat kā to sendienās darīja Valtenberģu muižas barona meita Eleonora un viņas iemīļotais.

Upes dziļajos atvaros rāmi noraugās sarkanās smilšakmens klintis, bet gandrīz ik klinšu atsegumā Salaca savā tecējumā izgrauzusi pa alai. Ievērojamākā ir Velna ala, kur senos laikos mitinājies negants velns, kas Mazsalacai un tās iedzīvotājiem nelicis miera un darījis daudz posta.

Turpat pie alas atrodas Skābumbaļļa. Tur Skābumbaļļas dzidrais avota ūdens veldzē apmeklētāju slāpes karstajās vasaras dienās.

Pa Rūķu taku pastaigāties mūs laipni aicina rūķis Taciņš. Te var sasveicināties ar pūci, rūķiem un atpūsties zem teiksmaina ozola zariem.

Neļķu klintis ir gleznains sarkanā smilšakmens atsegums 20 m augstumā un 300 m garumā. Kādreiz uz klints sienas augušas baltas, smaržīgas smiltāja neļķes, no kurām cēlies klinšu nosaukums. Īpaši skaists skats uz klintīm paveras no Velna kanceles. Kur agrāk velns teicis savas runas, līdz viņš padzīts no šī novada.

Kurbada takas pasaku tēli Skaņā kalna dabas parkā vijas visa galvenā ceļa garumā. Tie veidoti pēc Ziemeļvidzemes un igauņu tautas pasakas par Kurbadu motīviem.  

Visbeidzot pats Skaņais kalns, kas ir viens no Latvijas populārākajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Smilšakmens siena ir nedaudz ieliekta, tāpēc dod unikālu akustisko efektu - neparasti skaidru atbalsi. Skaņā kalna atbalss ir vienīgā šāda veida atbalss Latvijā.

No ieejas parkā līdz pat Skaņākalna klintij gar Salacas krastu ved jaunizveidota taka "Putni salido mājās", kur pa ceļam apmeklētāji var vērot skaistos upes krastus, šūpoties šūpolēs, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Īpaši priecīgi noteikti ir mazie Skaņākalna dabas parka apmeklētāji, kuri var rotaļāties uz jaunizveidotajām atrakcijām. Šūpoties uz dažāda veida šūpolēm, rāpties skatu tornī, laisties pa slidkalniņu, kā arī kāpt, ložņāt, līst un iet pa diezgan sarežģītām atrakcijām, tikmēr lielie apmeklētāji var vērot bērnus, atpūzdamies turpat blakus uz soliņa. Vēl apmeklētājiem ir iespēja redzēt dažādas jaunas koka putnu skulptūras.
old.mazsalaca.lv

Skaņākalna taka

Atrodas:
Dabas parks Salacas ieleja
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā
Mazsalacas pagastā, Mazsalacas novadā
 
Taka atrodas 1,8 km no Mazsalacas pilsētas centra

Apraksts:
Taka aptver Salacas senlejas krāšņāko posmu ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem, varenu priežu mežaudzi un teikām apvītiem dabas veidojumiem. Te ir lieliska atpūtas vieta. Papildus dabas brīnumiem gar taku ir izliktas īpaši veidotas koka skulptūras un interaktīvi koka objekti.

Valtenberģu muižas ansamblis – Salacas krastos veidots 18. gs. beigās un 19. gs. pirmajā pusē vēlīnā klasicisma stilā. Pils būvēta baronam V. G. fon Felkerzāmam;

Lībiešu upurala – 10 m gara, 3,5 m plata un 4 m augsta ala ar kupolveida griestiem. Teika stāsta, ka no alas tecējis avots ar sāļu ūdeni. No tā arī esot cēlies vārds Sālsace jeb Salaca. Tagad avots izsīcis;

Lībiešu pilskalns atrodas Salacas kreisajā krastā pretim Valtenberģu muižai. Tā garums 70 m un platums 30–60 m. Senos laikos te slējusies lībiešu koka pils. Pilskalnā izbūvēta brīvdabas estrāde;

Bezdelīgu klintis – līdz 10 m augsts un 200 m garš smilšakmens atsegums ar alām; vienas no ainaviski pievilcīgākajām Salacas krastu klintīm;

Vilkaču priede – ar erozijas atsegtu sakņu augšdaļu; apvīta leģendām par iespēju pārvērsties vilkatī pilnmēness pusnaktī; netālu atrodas avots ar debitu 1,1 l/sek; aptuveni 100 m uz leju pa upi šī paša krasta piekājē ir spēcīgāks avots ar debitu 1,5 l/sek;

Velnakmens – atrodas Kurbada takas sākumā, ceļa kreisajā pusē braucot uz Skaņokalnu;

Eņģeļu ala – skaistākais no Dzelves kalna atsegumiem, ainaviski izteiksmīga niša; par to teika stāsta, ka šeit dievs cilvēkiem atsūtījis eņģeļus, lai aizbiedētu velnus, kas cilvēkus rāvuši Salacā;

Velna ala un Skābumbaļļa – Neļķu klinšu sākumā – atrodas Mazsalacas Velna ala – 16 metrus gara, 3,4 m plata un 1,2 m augsta ala ar paplašinātu telpu. Netālu no alas no nelielas grotas izplūst avotiņš, saukts par Skābumbaļļu jeb Skābuma ķērni;

Velna kancele – ejot tālāk no Skābumbaļļas, kāpnes ved augšup stāvajā senlejas krastā līdz 10m augstam klints izcilnim – Velna kancelei, no kuras paveras skaists skats uz Salacu un Neļķu klintīm;

Neļķu klintis – varenākais Salacas krastu smilšakmens atsegums, vairāk kā 200 m garš un līdz 18 m augsts; atseguma augšgalā ir alas – Velnala (16 m gara, plaša), ar kuru saistās vairākas teikas un Skābuma baļļa (20 m gara, gandrīz nepieejama) ar avotu, kura debits ir 1,5 l/sek;

Skaņaiskalns – viena no Latvijas dabas ikonām - smilšakmens atsegums ar savdabīgu atbalss efektu – Salacas senlejas atpreparēta lūzuma virsma iezī; atsegumā ir divas alas un avots ar debitu 1,2 l/sek; atseguma garums 95 m, augstums līdz 12 m.
www.daba.gov.lv

Sapņu trepes (Skaņākalns)

Kods: A-201-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
290 KB
S 1333 x 2000 px
3.17 MB
M 1653 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
L 2592 x 3888 px
22 x 33 cm / 300 dpi
9.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.