0
info@redzet.lv

Ūdens » Upes » Upes, līči

Salaca pie Neļķu klintīmSalaca pie Mazsalacas
Lasīt aprakstu
Salaca pie Neļķu klintīm, Neļķu klintis, Salaca, Skaņākalna dabas parks, Dabas parks “Salacas ieleja”, Mazsalacas novads

Salaca pie Neļķu klintīm

Kods: U-117-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
233 KB
S 2000 x 1333 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
XL 5700 x 3800 px
48.26 x 32.17 cm / 300 dpi
17.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Neļķu klintis ir gleznains sarkanā smilšakmens atsegums 20 m augstumā un 300 m garumā, sauktas arī par Suņu un Velna klintīm. Īpaši skaists skats uz klintīm paveras no Velna kanceles. Kādreiz uz klints sienas augušas baltas, smaržīgas smiltāja neļķes, no kurām cēlies klinšu nosaukums. 20. gs. 60. gados tās izrautas ar saknēm un uzskatītas par izzudušām, bet pārējos gados tās atkal no jauna uzietas nepieejamās vietās. Sīkās plaisās lielā daudzumā aug čīkstenes (Laimiņi).

Pirmie 20 m no augšgala: virs atseguma izvirzījuma, kam smilšakmens atsedzas 7 m augstumā, augšā atrodas teiksmaina skatu vieta, kas norobežota ar dzelzs margām, - Velna kancele.

140 metrus no klinšu augšgala, izpētes ekspedīcijas laikā 2007. gada 1. jūnijā tika atklāta līdz šim nezināma - jauna ala.
Cilvēkam, kas vēlas apskatīt Neļķu klintis no lejas, ieteicams viens vienīgs labs risinājums - tās aplūkot no laivas garāmbraucot pa Salacu. Izkāpšana no laivām pie Neļķu klintīm rekomendējama tikai pie Velna Skābumbaļļas avota ietekas klinšu augšgalā, kur ir piemērota un labiekārtota vieta. No ainavu viedokļa, labākie skati uz klintīm ir no laivas, no Velna kanceles (klasiskais un daudzkārt tūrisma literatūrā publicētais Neļķu klinšu skats), kā arī no pašu klinšu lejasgala apakšdaļas, kur ir izbradātas takas. Jaukas ainavas vietām paveras arī no klinšu augšas, kur ir norobežojumi kraujas malā un lapene ekskursantu atpūtai.
old.mazsalaca.lv


Latvijas Petroglifu centra organizētā un Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiāli atbalstītā projekta «Salacas smilšakmens atsegumu uzskaite un novērtējums» ietvaros šovasar tika pētīti visi ieži un klintis Salacas krastos. Pārsteidzoši, ka to izrādījās daudz vairāk, nekā speciālisti līdz šim zināja un domāja. Un, kā jau to iepriekš varēja paredzēt, daudzajās ekspedīcijās bija ne tikai jau ierastais un rutīnas apņemtais atsegumu izpētes darbs, bet arī ne mazums priecīgu brīžu, atklājot ko nozīmīgu. Viens no tiem – jauna ala ļoti populārajās un tūristu bieži apmeklētajās Neļķu klintīs.
Vairāk: www.videsvestis.lv

Neļķu klintis - 2 alas. Klinšu A daļā neliels izcilnis - Velna kancele. Smilšakmenī ir bruņuzivju atliekas. Klinšu nosaukums radies no tur augošajām smilšu neļķēm. Upes dziļums te sasniedz 6 - 8 metrus. Agrāk no klints slīcināja suņus, tāpēc tās sauc arī par Suņu klintīm.

Mazsalacas Velna ala (pagrabs) - Neļķu klintīs. 16 m gara kulta ala. Šaura ieeja - kā 1,2 - 2,0 m augsts, 6 - 7 m garš tunelis, plaša telpa dziļumā. Platums 7 m, augstums 3,4 m, grīdas laukums 68 m2. Pirmos izrakumus 1876.g. te veicis J.K.G.Zīverss, kurš te atrada kultūrslāni ar pelniem.

Ala ir unikāls sufozijas veidojums, kas atrodas augstu virs upes. Velna alas priekšā atrodas milzīga sufozijas piltuve - 25 m plata un 37 m gara. Kādreiz ala atradās tuvāk Salacas līmenim. Irdenie Burtnieku svītas smilšakmeņi plašās griestu velves nenoturēja un griesti ik pa laikam nobrūkot, līdz Neļķu klinšu augšmalā sasniedza nedaudz labāk sacementētus slāņus. Tie tad arī pāris gadsimtus notur alu patreizējā stāvoklī. Nobrukumi aizdambēja Skābuma ķērnes avotu, liekot tam atrast citu ceļu.

Velna Skābuma ķērne - 18 m gara ala ar dziedniecisku avotu. Saistās ar nostāstiem, vēl tagad ūdeni uzskata par dziedniecisku. Platums 1 m. 1992.g. un iztīrot Skābuma ķērnes avotu, atklāja, ka tas iztek no 18 m garas alas, kura 1 m plata. Tās vidusdaļā ir neliels atzarojums ar tieši tik lielu griestu pacēlumu, lai varētu piecelties kājās. Šajā paplašinājumā atrastas kokogles- tas pierāda, ka šī ala kādreiz bija saistīta ar Velna alu.
wikimapia.org

Salaca pie Neļķu klintīm

Kods: U-117-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
233 KB
S 2000 x 1333 px
3.08 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
10.1 MB
XL 5700 x 3800 px
48.26 x 32.17 cm / 300 dpi
17.7 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.