0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Rūtainā fritilārija uz debesu fonaRūtainās fritilārijas forma 'Alba' Lielupes palienes pļavās
Lasīt aprakstu
Rūtainā fritilārija tuvplānā, Rūtainā fritilārija (Fritillaria meleagris), Pavasara puķes, Ziedi, Latvija: ģeogrāfija, flora un fauna

Rūtainā fritilārija tuvplānā

Kods: A-349-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 9. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
163 KB
S 2000 x 1333 px
1.76 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
15.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Rūtainā fritilārija (Fritillaria meleagris) savvaļā aug no Ziemeļanglijas līdz Balkāniem. Stublājs 30cm garš, galā veido pa vienam sarkanbrūni rūtotam ziedam. Ir arī baltziedu forma. Sīpols 1-2cm diametrā, veģetatīvi vairojas lēni. Labi vairojas ar sēklām. Par šo fritilāriju speciālisti parasti saka – jo retāk pārstādīsi, jo labāk. Izraktos sīpolus, ilgi neglabājot, stāda, jo tie ātri sažūst. Pusēnā augošie augi ir košās krāsās. Izveidotas daudzas skaistas šķirnes – ‘Aphrodite’, ‘Jupiter’, ‘Mars’. Zied maija pirmajā pusē.

www.eva.lv

Rūtainā fritilārija (Fritillaria meleagris) ir daudzgadīgs, neliels (ga 15-40 cm) liliju dzimtas lakstaugs. Sīpolu (Ø 1-1.5 cm) veido 2 sulīgas, plēvjainā apvalkā ieskautas zvīņlapas. Stublājs stāvs, ziedu laikā augšdaļā nedaudz nolīcis, nekad nezaro. Lapas zilganzaļas, parasti 4-6, lineāras vai lancetiskas (ga 7-15 cm, pl 0.3-1 cm), pamīšus uz stublāja. Ziedi nokareni, lieli (ga 3-5 cm), pa vienam vai diviem stublāja galotnē. Apziednis sarkanbrūns, ar tumšākām dzīslām, kas veido šaha galdiņam līdzīgu zīmējumu. Apziednis brīvs, tam nobirstot stublājs iztaisnojas un veidojas līdz 3 cm gara trīscirkņu pogaļa, kas atveras vārsnēm uzplīstot. Sēklas plakanas. Vasaras otrajā pusē vasa (auga virszemes daļa) nonīkst, un suga nav identificējama. Zied maijā.

Izplatība: Centrālajā un dienvidu Eiropā. Tiek uzskatīts, ka sākotnēji bijusi sastopama kontinenta dienviddaļā, no kurienes dekoratīvo īpašību dēļ izplatīta ziemeļu virzienā un pārgājusi savvaļā piemērotos biotopos. Visā Eiropā plaši kultivēts augs.
Latvijā ļoti reti, sastopama auglīgās upju palieņu pļavās Zemgales līdzenumā. Tālu ziemeļos no vienlaidu izplatības areāla. Atradne Liepājas ezera palienē, iespējams, izzudusi. Bieži kultivē dārzos.

Biotopi: Atsevišķi eksemplāri un grupas pārplūstošās palieņu pļavās.

Īpašas norādes: Ļoti dekoratīvs augs.
Ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā.

www.latvijasdaba.lv

Rūtainā fritilārija tuvplānā

Kods: A-349-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 9. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
163 KB
S 2000 x 1333 px
1.76 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
15.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.