0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Pallasa sausserdisAsinssārtā gandrene
Lasīt aprakstu
Matainā vēlpiene, Matainā vēlpiene (Leontodon hispidus), Ziedi, Savvaļas augi

Matainā vēlpiene

Kods: A-520-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 4. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
91 KB
S 2000 x 1333 px
1.12 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5704 x 3803 px
48.29 x 32.2 cm / 300 dpi
10.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Matainā vēlpiene - Leontodon hispidus L.

Matainā vēlpiene - angliski: rough Hawkbit; vāciski: Steifhaariger Löwenzahn; zviedru: sommarfibbla; igauņu: kare seanupp; lietuviešu: vienagraižė snaudalė; krievu: кульбаба щетинистая

Apraksts:
Daudzgadīgs, vidējs (ga 15-40 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Lapas blīvā rozetē, lineāri lancetiskas (ga 7-20 cm, pl 0.6-2.5 cm), plūksnaini daivainas, malas zobojums neregulārs. Stublāji vairāki, stāvi, parasti vienkārši vai ar 1-2 zariem. Uz stublāja lapu nav vai ir sīka, vesela, lineāra un zvīņaina lapiņa. Augs klāts ar dakšveidīgiem matiņiem. Stublājs zem kurvīša mazliet platāks. Pumpurs pirms ziedēšanas nolīcis, ziedot kurvītis stāvs. Vīkallapas stāvas, vairākās rindās. Ziedošs kurvītis diezgan plats (pl ap 3 cm), visi mēlziedi dzelteni. Kausmatiņi 2 rindās: iekšējie plūksnaini un garāki nekā vienkāršie ārējie. Sēklenis gaišbrūns, spīdīgs. Zied jūnijā, jūlijā.

Izplatība:
Eiropā diezgan plaši (neiekļaujot galējos ziemeļu un dienvidu apvidus) izplatīta, mainīga izskata suga, kā ietvaros nodala pasugas.

Latvijā bieži sastopama suga (Donavas vēlpiene sastopama retāk).

Biotopi:
Abas sugas (Latvijā Donavas vēlpieni aplūko patstāvīgas sugas rangā) veido dažāda lieluma grupas pļavās, mežmalās un atmatās.

Īpašas norādes:
Matainā un Donavas vēlpiene savstarpēji ir ļoti līdzīgas (skatīt atšķirīgās pazīmes sugas apraksta daļā). No citām līdzīgām sugām (pelūdēm - Hypochoeris spp.) atšķiramas pēc bezlapaina ziedneša ar parasti 1 ziedu galā (nevis ziedi vairāki, nevis ziednesis (stublājs) zarojas). Pumpuri pirms izplaukšanas nolīkuši (nevis vienmēr visi stāvi).
www.latvijasdaba.lv


Līdz 40 cm augsts kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Nedaudz atgādina pieneni – lapas blīvā rozetē, lineāri lancetiskas, līdz 20 cm garas ar neregulāru malas zobojumu. Tomēr atšķirībā no pienenes viss augs klāts ar matiņiem. Stublāji parasti vairāki, stāvi, bez lapām, zaroti. Pirms ziedēšanas pumpurs nolīcis, ziedēšanas laikā dzeltenais ziedu kurvītis stāvs, tā diametrs līdz 3 cm. Pēc noziedēšanas nogatavojas sēkleņi ar pelēcīgi baltiem kausmatiņiem,
kas atgādina pieneņu pūkas un ar kuru palīdzību augs izplatās. Atšķirībā no pavasara ziediem – pienenēm – vēlpienes zied no Jāņiem līdz pat vēlam rudenim. Aug mēreni mitrās pļavās. Sastopama diezgan bieži.
old.ldf.lv

Matainā vēlpiene

Kods: A-520-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 4. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
91 KB
S 2000 x 1333 px
1.12 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5704 x 3803 px
48.29 x 32.2 cm / 300 dpi
10.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.