0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Koki

Pilsētas pasāža un ziedoši Zviedrijas pīlādžiDriksas iela Jelgavā un ziedoši Zviedrijas pīlādži
Lasīt aprakstu
Zviedrijas pīlādža ziedi, Zviedrijas pīlādzis (Sorbus intermedia), Ziedi, Pīlādži

Zviedrijas pīlādža ziedi

Kods: A-389-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
222 KB
S 2000 x 1333 px
2.13 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Zviedrijas pīlādzis (Sorbus intermedia) ir Ziemeļeiropas pīlādžu sugas koks, 7-12m augsts, 3-6m diametrā. Latvijā savvaļā aug Kurzemes piekrastē. Lapas veselas, 8-12cm garas ar 4 vai 5 pāriem noapaļotu daivu un ieapaļu vai plati ķīļveida pamatu. Lapas plātne virspusē tumši zaļa, spīdīga, apakšpusē dzeltenpelēki tūbaina. Ziedi 8-10cm platā vairogveida ziedkopā, zied jūnijā, augļi nogatavojas septembrī, miltaini, saldi, bez sīvuma.  Izcili dekoratīva, ziemcietīga, sausumizturīga, pilsētu stādījumiem piemērota suga.

Zviedrijas pīlādzis, angliski: Swedish Whitebeam, vāciski: Schwedische Vogelbeere, zviedru: oxel, igauņu: pooppuu, lietuviešu: švedinis šermukšnis, krievu: рябина промежуточная.

Apraksts:
Neliels (līdz 10 m augsts) rožu dzimtas koks. Vainags plašs, kupolveida. Miza gluda, pelēka. Zari stīvi. Lapas veselas, sekli daivainas, olveidīgas vai eliptiskas (ga 6-10 cm, pl 4-6 cm), ar zāģzobainu malu, tumšzaļu, spīdīgu virspusi un dzeltenpelēku, tūbainu apakšpusi. Pielapes plēvjainas, ātri nokrīt. Ziedi vairogskarā, balti, diezgan lieli (Ø 0.8-1.5 cm). Vainaglapas manāmi garākas nekā kauslapas. Auglis – oranži sarkana neīsta oga ar miltainu mīkstumu (Ø ap 1 cm), mazliet garāka nekā plata. Zied maijā un jūnijā. Augļi nogatavojas septembrī.

Izplatība
Baltijas reģiona endēms. Izplatīts šaurā joslā Skandināvijas dienviddaļā (vairākums pētnieku šo reģionu uzskata par sugas izcelsmes vietu) un Baltijas jūras austrumu un dienvidu piekrastē.


Latvijā reti, galvenokārt Kurzemes piejūrā. Daži autori uzskata, ka suga Latvijā XIX gadsimtā ievesta no Gotlandes un vēlāk no māteskokiem pārgājusi savvaļā. Nereti tiek kultivēts apstādījumos citās valsts vietās.

Biotopi
Atsevišķi koki un grupas kāpu mežos, krūmājos jūras tuvumā, arī vecu māju apkaimē.

Īpašas norādes
No līdzīgās vietās sastopamā hibrīdā pīlādža (S. x hybrida) un hibridizācijas rezultātā veidotā Latvijā ļoti retā Teodora pīlādža (S. teodori) atšķirams pēc veselās lapas plātnes (pamata daļā nav plūksnaini saliktu 1-5 lapiņu pāru). Vislīdzīgākais ļoti retajam klinšu pīlādzim (S. rupicola). Atšķirams pēc zāģzobainas, sekli daivainas (nevis bez daivainiem iegriezumiem) lapas plātnes malas, lapas pamats nav ķīļveidīgs, lapas visplatākās apmēram vidū (nevis acīm redzami augšpus vidus vai augšējā trešdaļā, lapas apakšpuse dzeltenpelēki tūbaina (nevis balti tūbaina), tūbainums salīdzinoši skrajāks.
www.latvijasdaba.lv

Zviedrijas pīlādža ziedi

Kods: A-389-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
222 KB
S 2000 x 1333 px
2.13 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
18.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.