0
info@redzet.lv

Daba » Dabas elementi » Rasa, lietus lāses

Rasa labībāLietus lāses uz pūpola
Lasīt aprakstu
Zilo vizbulīšu pušķis, Zilā vizbulīte (hepatica nobilis), Zilā vizbulīte, Ziedi

Zilo vizbulīšu pušķis

Kods: A-177-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 21. aprīlis
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
177 KB
S 2000 x 1334 px
2.17 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3670 x 2447 px
31.07 x 20.72 cm / 300 dpi
6.12 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Zilā vizbulīte 
 Hepatica nobilis Mill.
 Valsts     Augi (Plantae)
 Nodalījums Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Rinda Gundegu rinda (Ranunculales)
 Dzimta Gundegu dzimta (Ranunculaceae)
 Ģints  Vizbulītes (Hepatica)
 Suga  Zilā vizbulīte (H. nobilis)

Zilā vizbulīte (latīņu: hepatica nobilis; angļu: kidneywort, krievu: печеночница обыкновенная) ir daudzgadīgs Gundegu dzimtas lakstaugs.

Raksturojums
Augums neliels 5 — 20 cm. Saknenis ir īss, tumši brūns, zvīņains. Stumbru ir daudz, tie ir klāti sīkiem matiņiem, brūni vai iesarkani. Lapas daudz, ar kātu, ziemzaļas, ādainas. Lapas plātne trīsdaivaina. Lapas platums 3 — 6 cm, garums 4 — 8 cm. Lapas apakšpuse violeta. Jaunākās lapas klātas ar matiņiem, vecākās kailas. Ir trīs augšlapas, kuras atrodas pie zieda pamatnes un atgādina kauslapas. Ziedi ir pa vienam, lielums līdz 2 cm. Apziednī ir 6 - 10 lapas, parasti zili violetas. Zied no marta beigām līdz maijam.

Izplatība
Aug Ziemeļu puslodes mērenā klimata joslā. Latvijā ir izplatīts visā valsts teritorijā. Aug saulainās nogāzēs, lapkoku mežos, krūmājos.

Izmantošana
Plaši izplatīts, kā dekoratīvais augs akmensdārzos. Ir izveidotas formas ar sārtiem un pildītiem ziediem. Viduslaikos tika lietots aknu slimību ārstēšanai. Mūsdienu homeopāti lieto izsitumu, bronhītu un podagras ārstēšanai.
lv.wikipedia.org

 

Vieni no pirmajiem pavasara ziediem ir zilās vizbulītes, kas parasti zied no marta beigām līdz maijam. Arī šogad siltākajās vietās tās jau sākušas ziedēšanu.

Zilās vizbulītes Latvijā sastopamas bieži, no atsevišķiem eksemplāriem līdz blīvās grupās dažādos skujkoku, lapkoku un jauktos mežos, krūmājos un upju krastu gravās, vēsta sugu enciklopēdija Latvijasdaba.lv.

Zilās vizbulītes ir daudzgadīgi, ap 5-15 cm augsti gundegu dzimtas lakstaugi. To ziednesis ir stāvs, blīvi apmatots, ziedi visbiežāk tumši zili, reti - rožaini vai balti. Trīsdaivainās lapas ir ādainas, tumši zaļā krāsā, ziemojošas, 3-6 cm garumā, 4-8 cm platumā. Kārtējā gada lapas izaug, kad ziedi sāk noziedēt.
www.dabasdati.lv


Agrāk vizbulītes piederēja anemoņu ģintij – turpat, kur ieskaitīti mūsu vizbuļi (baltais, dzeltenais un Daugavas). Tagad vizbulītēm ir pašām sava ģints, ko Latvijā pārstāv viena pati suga – zilā vizbulīte (Hepatica nobilis). Gan vizbulītes, gan vizbuļi pieder pie gundegu dzimtas, tātad šie lakst­augi ir indīgi.

 

Zilās vizbulītes (Hepatica nobilis var.nobilis Garsault) ir vieni no krāšņākajiem mūsu savvaļas augiem.
Dārzā parasti tās zied pēc agrajiem krokusiem un pirms tulpēm.
Pārsvarā savvaļā ziedi ir zili-violeti, bet, rūpīgāk pameklējot, var ieraudzīt arī citas krāsas - purpursarkanas, baltas, violetas un dažādas vairāku krāsu kombinācijas. Japānā atrastas arī dzeltenas krāsas vizbulītes. Krāšņas ir pildītās vizbulītes.
Vairāk par zilajām vizbulītēm: sites.google.com

Zilo vizbulīšu pušķis

Kods: A-177-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 21. aprīlis
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
177 KB
S 2000 x 1334 px
2.17 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3670 x 2447 px
31.07 x 20.72 cm / 300 dpi
6.12 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.