0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Krūmi

LU Botāniskā dārza ievasVārpainā ziemaslazda
Lasīt aprakstu
Zied ievas!, Parastā ieva (Prunus padus), Ziedi, Pavasaris

Zied ievas!

Kods: A-296-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
193 KB
S 2000 x 1333 px
1.96 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Parastā ieva 
Prunus padus (L.) 
 Valsts     Augi (Plantae)
 Nodalījums  Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Rinda  Rožu rinda (Rosales)
 Dzimta  Rožu dzimta (Rosaceae)
 Ģints  Plūmes (Prunus)
 Suga  Parastā ieva (P. padus)

Parastā ieva (angliski: bird Cherry; vāciski: Gewöhnliche Traubenkirsche; krievu: черемуха обыкновенная)

Apraksts:
Neliels (ga 2-10 m) rožu dzimtas koks vai liels krūms. Vainags plašs, zari sarkanbrūni. Lapas veselas, kātainas, eliptiskas (ga 3-8 cm, pl 2-4 cm), pamats un gals smails, mala sīkzāģzobaina. Ziedi 4-6 cm garos ķekaros, smaržīgi, balti (vainaglapu ga 0.4-0.7 cm). Auglis - melns, spīdīgs (Ø 0.6-0.8 cm) kaulenis. Zied maijā.

Izplatība:
Eirāzijā plaši izplatīta suga, kā ietvaros nodala vairākas pasugas un varietātes.
Latvijā ļoti bieži visā valstī.

Biotopi:
No atsevišķiem eksemplāriem līdz blīvās audzēs dažādos lapkoku un jauktos mežos un applūstošos krūmājos upju palienēs. Raksturīga suga vairākās Eiropas platlapju mežu klases augu sabiedrībās: Cl. Querco-Fagetea, All. Alno-Padion.

Īpašas norādes:
Ārstniecības augs.
www.latvijasdaba.lv

Parastā ieva (Prunus padus vai Padus avium) ir Latvijā bieži sastopams, rožu dzimtas koks vai krūms.

Parastā ieva ir 2-10 m augsts koks vai krūms tumšpelēku, gludu mizu, kurā ir lenticeles. Ziedi smaržīgi, balti, sakopoti 8-12 cm garos ķekaros. Zied maijā. Auglis melns, spīdīgs, apaļš vai iegarens kaule­nis, 6-1.0 mm diametra. Parastā ieva pie mums sastopama ļoti bieži. Tā aug upju krastos, krūmā­jos, mežos un dārzos.

Parastā ieva ir ne tikai ārstniecības, bet arī ļoti krāšņs dekoratīvs augs, kas viens no pirmajiem liecina par pavasara un tam sekojošo salnu tuvošanos. Ievām ir stipra smarža, kas dažiem var izraisīt pat galvassāpes, tādēļ būtu jābūt uzmanīgiem ar ievas ziedu likšanu vāzē. Ievas zied maijā, kad tām ievāc ziedus, lai pagatavotu destilātu, ko lieto acu slimību ārstēšanai. Savukārt ziedu tēja kalpo kā viegls caurejas līdzeklis.

Biežāk gan ārstniecībai ievāc nogatavojušos augļus, bez kātiem, kas nogatavojas laikā no augusta līdz septembrim. Tos žāvē 40-50 grādu temperatūrā vai saulē. Ogām nav izteiktas smaržas, bet to garša ir mazliet skāba, savelkoša. Parastās ievas augļu mīkstums satur miecvielas, organiskās skābes, cukuru un flavonoīdus. Kauliņos ir atrasts glikozīds amigdalīns un citi savienojumi. Sēklas gan lielos daudzumos ir indīgas.

Kaltētus ievas augļus lieto tēju veidā kā savelkošu līdzekli gremošanas trakta slimību, iekaisumu un caurejas ārstēšanai. Tautas medicīnā to lieto kā nomierinošu līdzekli podagras, reimatisma un drudža ārstēšanai, pret aknu slimībām, galvas un zobu sāpēm. Lieto arī homeopātijā.

Ievu augļu iedarbība uz kuņģa un zarnu traktu ir analoga melleņu ogu iedarbībai. Caurejas ārstēšanai gatavo novārījumu, ņemot 1 ēdamkaroti drogas uz glāzi verdoša ūdens. 20 minūtes pavāra un pēc tam izkāš. Glāzi izdzer dienas laikā trīs piegājienos pirms ēšanas.

 Lapas gaisā izdala īpašas vielas (kuras nogalina mikrobus) fitoncīdus. Zinātniskajā medicīnā izmanto ievu ogas, kā savelkošu līdzekli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumu gadījumos. Pēc ķimiskā sastāva ogas īpaši neatšķiras no pīlādžu ogām. Tās ir īpaši bagātas ar P vitamīna miecvielām. Ogām piemīt savelkoša, pretanēmijas iedarbība, veicina zarnu trakta koronāro asinsvadu sieniņu nostiprināšanu.
www.latvijaspirts.lv

Zied ievas!

Kods: A-296-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
193 KB
S 2000 x 1333 px
1.96 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.